طرح فجرانه كالابرگ الكترونیك

مشاور معاون وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی، از افزایش اعتبار تشویقی یارانه، در "طرح كالابرگ الكترونیك"، از 120 به 220 هزار تومان خبرداد.

1402/11/30
|
12:53

یحیوی مشاور معاون وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی، درگفتگو با برنامه "پویش" رادیو فرهنگ، گفت: "طرح كالابرگ الكترونیك" را یك طرح ملی و فن آورانه، در راستای سیاست‌های حمایتی و رفاهی دولت عنوان كرد و گفت: "طرح كالابرگ الكترونیك"، همان "طرح فجرانه" ماست كه در آن اعتبار تشویقی یارانه، از 120 به 220 هزار تومان افزایش یافته است.
وی افزود: "طرح كالابرگ الكترونیك"، مثل همان طرح قبلی، یك سبد 11قلمی است كه تمام ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، ریزمغذی‌ها، و كالری یك فرد را منطبق با نظر "انستیتو تغذیه ایران" تامین می‌كند.
یحیوی افزود: "طرح فجرانه" به مناسبت دهه فجر انجام شد. و تفاوتش با طرح قبلی این است كه اعتبار تشویقی كه دولت به مردم پرداخت می‌كرد، 120 هزار تومان بود، كه الان این رقم به 220 هزار تومان ارتقا پیدا كرده است.
یحیوی مشمولین طرح كالابرگ الكترونیك را از دهك 1 تا 7 عنوان كرد و گفت: در مدل قبلی مردم باید 200 هزار تومان از یارانه خود را به اجبار، كالا برگ الكترونیك خرید می‌كردند، كه در این مرحله كاملاً حذف شده است، و مردم بدون پیش شرط می‌توانند خرید كنند. و تغییر دیگر اینكه، شرط خرید 200 هزار تومان هم حذف شده است، و فقط شرط بهره‌مندی از این اعتبار، خرید كالا در طرح كالابرگ است؛ بگونه‌ای كه اگر یك قلم كالا هم در این طرح بخرید، مابه‌التفاوت آن از 220 هزار تومان پرداخت می‌شود.
"طرح فجرانه" با یارانه مضاعف 220 هزار تومانی از 20 بهمن 1402 تا 20 اردیبهشت 1403 اجرا می‌شود، و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبكه ملّی اعتبار، نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام كنند.

دسترسی سریع