معرفی آثار بخش صحنه‌ای سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر

آثار راه‌یافته به بخش مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

1399/10/24
|
07:50

به نقل از ستاد خبری جشنواره تئاتر فجر، آثار راه‌یافته به بخش مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

عناوین آثار منتخب از میان آثار متقاضی طبق فراخوان بدون اولویت به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر اعلام می‌شود:

1. نمایش «آبگوشت زهرماری» به نویسندگی آرش آبسالان و کارگردانی حسین اسدی از جزیره خارک

2. نمایش «اتول سورون» به نویسندگی باقر سروش و کارگردانی شهروز دل افکار از تهران

3. نمایش «اسموکینگ روم» به نویسندگی مهدی زندیه و کارگردانی سعید زارعی از تهران

4. نمایش «بیست متری جوادیه» به نویسندگی کهبد تاراج و کارگردانی رضا بهرامی از تهران

5. نمایش «پنهان خانه پنج در» به نویسندگی حسین کیانی و کارگردانی آرش فلاحت پیشه از تهران

6. نمایش «پینوکیو» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا (اوشان) محمودی از تهران

7. نمایش «تن‌ها» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا معروفی از کرج

8. نمایش «راشومون» به نویسندگی و کارگردانی احسان عبدالملکی دارایی از رشت

9. نمایش «سگدو» به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی عباس غفاری از تهران

10. نمایش «سه شنبه‌های لعنتی» به نویسندگی و کارگردانی محمدمهدی خاتمی از تهران

11. نمایش «کمدی زا» به نویسندگی و کارگردانی کاوه مهدوی از شهریار

12. نمایش «نسخ» به نویسندگی امید غفاری و کارگردانی امیرحسین غفاری از تهران

13. نمایش «هار یا مردی که به هنگامه تولد هر دو دستش پر از خون بود» به نویسندگی و کارگردانی افشین زمانی از تهران

همچنین نمایش‌های زیر به عنوان آثار برگزیده جشنواره‌های تئاتر استان‌ها بدون اولویت و به ترتیب حروف الفبا در جشنواره سی و نهم حضور خواهند داشت:

1. نمایش «اپیدمی» به نویسندگی علیرضا امیدی و کارگردانی رضا پورتراب‌زاده از گرگان

2. نمایش «باب بارا» به نویسندگی و کارگردانی نیما ایمان‌زاده از سنندج

3. نمایش «بهشت حکیم‌الله» به نویسندگی خسرو امیری و کارگردانی ویدا موسوی از اصفهان

4. نمایش «بیداری به وقت خون» به نویسندگی و کارگردانی احسان جانمی از اصفهان

5. نمایش «چاقوی دم‌کرده شب» به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی جلیل امیری از کرمان

6. نمایش «خواهرم منم ایسمنه» به نویسندگی احمد ندافی و کارگردانی مشترک سعید یوسفی و علیرضا زارع از یزد

7. نمایش «راشومون» به نویسندگی عبدالخالق مصدق و کارگردانی رسول اونق از گرگان

8. نمایش «روییدن» به نویسندگی و کارگردانی شعیب مکتب‌داری از سنندج

9. نمایش «ریبوت» به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین آژیر ارشد از مشهد

10. نمایش «کمین ژاله» به نویسندگی و کارگردانی حامد مکملی از قزوین

11. نمایش «ناخوانده» به نویسندگی محمود ناظری و کارگردانی علیرضا (افشین) محمودی از شیراز

12. نمایش «نگاهم به دریاست تا کسی آب نبرد» به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی حسن سبحانی از میناب

عناوین نمایش‌های مهمان این بخش نیز بدون اولویت و به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

1. نمایش «آژاکس» به نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی فاتح بادپروا از مریوان

2. نمایش «بین یه عالمه ماهی» به نویسندگی و کارگردانی امیر دلفانی از تهران

3. نمایش «یک کاست لته» به نویسندگی هادی زرقانی و کارگردانی محمد اکبری از سبزوار

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافر آستانه 11 تا 21 بهمن 99 برگزار می‌شود.
منبع: مهر

دسترسی سریع