پخش گفتگوی منتشر نشده از استاد مشكاتیان در نیستان رادیو فرهنگ

گفتگویی منتشر نشده از زنده‌ یاد استاد پرویز مشكاتیان برای نخستین بارامروز سه شنبه 28 شهریور از رادیو فرهنگ در برنامه « نیستان» پخش می شود.

1402/06/28
|
10:29

برنامه «نیستان» با بخش های مختلف موسیقی شنبه تا پنجشنبه ساعت 15:00از رادیو فرهنگ پخش می شود

در بخش اول برنامه ندا رادمهر به مناسبت سالروز درگذشت استاد پرویز مشكاتیان آیتم ویژه ای تهیه كرده كه بر اساس گفتگوی منتشر نشده وحید رستگاری با پرویز مشكاتیان است
استاد پرویز مشكاتیان آهنگساز و سنتور نواز برجسته كشورمان و یكی از بزرگترین پژوهشگران موسیقی دوران معاصر كشورمان به شمار می‌آید. او نقش بسیار مؤثری در راه یافتن شعر نیمایی به موسیقی اصیل ایرانی داشت و همچنین نوازندگان جدیدی را پرورش داد.
پرویز مشكاتیان در تاریخ 30 شهریور سال 1388در خانه‌اش در تهران و در سن 54 سالگی و در اوج شكوفایی هنری بر اثر نارسایی قلبی درگذشت.
در بخش دوم برنامه فرنوش تدین مستند نیستان در گذر زمان را ساخته كه آغاز مستند هنرمند گرامی بیژن بیژنی خواهد بود
در بخش گفتگوی برنامه نیز دكتر مراتی استاد دانشكده موسیقی تهران در مورد ترمینولوژی و واژه شناسی صحبت میكند و این برنامه در مورد لایت موتیف خواهد بود.

مجله رادیویی موسیقی نیستان با هدف تحلیل، بررسی و پخش موسیقی ایرانی به همراه آخرین رخدادهای این حوزه به تهیه كنندگی وحید رستگاری و فاطمه حق وردی و گویندگی مهدی محمدیان از شنبه تا پنجشنبه ساعت 15:00 به مدت 60 دقیقه از رادیو فرهنگ موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز روی آنتن می رود.

دسترسی سریع