هفت اقلیم شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت 19:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

کتاب شناسی مرد میدان در هفت اقلیم رادیو فرهنگ

همراه با برنامه « هفت اقلیم» رادیو فرهنگ با برخی از کتاب‌هایی که درباره زندگی و سلوک شهید سپهبد حاج‌ قاسم سلیمانی منتشر شده است، آشنا شوید.

1399/10/13
|
11:29

کارشناسان مجمع ناشران انقلاب اسلامی، در برنامه هفت اقلیم شنبه13 دی ماه، در اولین سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی به کتابشناسی سردار سلیمانی می پردازند.
مهدی دادجو سرپرست گروه کتاب رادیو فرهنگ با اعلام این خبر گفت: رادیو فرهنگ برنامه های متنوع ‌‌مختلفی در گرامیداشت سالروز شهادت سردار دل‌ها تدارک دیده که ویژه برنامه « هفت اقلیم» یکی از آنهاست که کتاب هایی درباره زندگی و سلوک شهید عزیز حاج قاسم سلیمانی، که در یکسال اخیر منتشر شده است در این برنامه معرفی می شوند.
سرپرست گروه کتاب رادیو فرهنگ افزود: در این برنامه با حضور محمدعلی مرادیان، مدیر تشکل‌های مجمع ناشران انقلاب اسلامی و حسین زحمتکش، دبیر ادبیات سامانه کارشناسی مجمع ناشران به بررسی آثار مکتوب درباره شهید سلیمانی پرداخته می شود.
وی ادامه داد: گپ و‌گفتی کوتاه با نویسندگان برخی از این کتاب ها و معرفی تازه های نشر در این حوزه و برنامه های فرهنگی این روز از جمله بخش های برنامه « هفت اقلیم» است.
دادجو گفت: همچنین یا توجه به برگزاری مسابقه نویسندگی « مردمیدان» که با همکاری رادیو فرهنگ و کتابشهر ایران ویژه یادواره سردار دل‌ها در سه بخش داستانک، دلنوشته و خاطره نویسی در حال برگزاری است بخش هایی از آثار رسیده در این برنامه پخش می شود.
مهدی دادجو عنوان کرد: بررسی آماری کتب حوزۀ مقاومت - قوت و ضعف‌ها – مردم چه کنند – تولیدکنندگان محتوا چه کنند موضوعی است که محمد علی مرادیان در این برنامه به آن می پردازد و شاه پیری نیز عملیات ترویج آثار مرتبط با حاج قاسم سلیمانی را تشریح می کند.در بخش گفتگو با نویسندگان نیز راضیه گردکاهد پس از معرفی کتاب آن مرد پایان ندارد با بنی لوحی نویسنده این اثر گپ و‌گفتی خواهد داشت.
هفت اقلیم از گروه کتاب رادیو فرهنگ ، هر روز به غیراز جمعه ها ساعت 17:00 تا 18:30 از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
هفت اقلیم