هفت اقلیم شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت 19:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

از گفت و گو با کیارنگ علایی تا نگاهی به سایکودرام مجید امرایی در رادیو فرهنگ

هفت اقلیم رادیو فرهنگ سه‌شنبه 25 آذرماه، به موضوعات و اخبار حوزه کتاب می پردازد.

1399/09/25
|
10:09

در برنامه هفت اقلیم به بهانه انتشار کتاب "عکس به مثابه هنر معاصر" در گفتگو با کیارنگ علایی مترجم کتاب، این اثر معرفی می شود.
کتاب «عکس به مثابه هنر معاصر» در 184 صفحه، 7 فصل و یک ضمیمه رنگی به موضوعاتی چون: اصول زیبایی‌شناسی ددپن، داستان‌سرایی در عکاسی، چیدمان‌های میکس مدیا، دست‌کاری در طبیعت، رویکرد‌های برخاسته از هنر مفهومی، روایت‌های زندگی خانوادگی در عکس‌ها، کارکرد عکاسی فاین آرت در دوران معاصر و تغییر موضع عکاسی از اوایل دهه 1970 به این سو می‌پردازد.
همچنین باتوجه به بازنشر کتاب "سایکودرام" و اهمیت این کتاب در گفتگو با دکتر مجید امرایی (کارگردان) این کتاب معرفی و بررسی می شود.
امرایی پیش از این در همایش علمی نمایش درمانی که به همت انجمن نمایش درمانی ایران، اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی ایران، موسسه توانمندسازی بچه های باران در مشهد مقدس برگزارشده بود دبیری این همایش را برعهده داشته است.
گفتنی است در بخش « خبرخوان» برنامه «هفت اقلیم» نیز اخبار حوزه کتاب با همکاری خبرگزاری کتاب ایران و‌ خبرگزاری مهر اطلاع رسانی می شود و امروز نیز محمد آسیابانی از تازه های خبر کتاب و‌کتابخوانی می گوید.
برنامه هفت اقلیم تلاشی از گروه کتاب است که شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 17 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
هفت اقلیم