هفت اقلیم شنبه تاجمعه از ساعت 16:00 تا 16:55 به مدت 55 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

یادی از قدیمی ترین عكاس سینمای ایران در هفت اقلیم رادیو فرهنگ

رادیو فرهنگ در سالروز تولد و درگذشت قدیمی‌ترین عكاس سینمای ایران یاد مرحوم اصغر بیجاره عكاس، كارگردان و هنرپیشه كشورمان را گرامی می دارد.

1403/03/22
|
08:52

»هقت اقلیم» سه شنبه 22 خرداد در بخشی به مناسبت درگذشت اصغر بیچاره به گفتگو با دكتر محمد فوقانی (رییس صنف انجمن عكاسان سینما ، دارای نشان درجه 1 هنر و دكترای عكاسی ، عكاس آثاری مانند فیلم محمد رسول الله و سریال پایتخت ) اختصاص یافته است.
در این برنامه با مجید خمسه، عكاس حوزه تئاتر و سینما ، عضو پیوسته انجمن عكاسان تئاتر و فارغ‌التحصیل رشته عكاسی ) گفتگو می شود.
پخش یكی از مصاحبه هایی كه با مرحوم « اصغر بیچاره» معروف به « اصغر ژوله» از بخش های این برنامه است.

اصغر بیچاره 22 خرداد 1306 به دنیا آمد و 22 خرداد 1395 درگذشت ، او در نمایشگاه‌های مختلفِ عكس و عكاسی در ایران و دیگر كشورهای جهان حضور داشته‌است. وی بزرگترین آرشیوِ عكسِ سینما و تئاترِ ایران را در خانهٔ خود گرد آورد و در موزهٔ شخصی‌اش دوربین‌هایی از قدیمی‌ترین عكاسانِ ایران مانند دوربین «ماشاءالله خان عكاس باشی» را نگهداری می‌كرد. بیچاره سه جلد كتاب دربارهٔ تاریخ سینمای ایران نگاشته‌است.او افزون بر عكاسی از 38 فیلم، سابقهٔ بازی در 23 فیلم سینمایی را نیز در كارنامه دارد.
« هفت اقلیم»را به تهیه كنندگی امیرحسین محمودی ساعت 16 از رادیو فرهنگ را روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز بشنوید.

دسترسی سریع
هفت اقلیم