هفت اقلیم شنبه تاجمعه از ساعت 16:00 تا 16:55 به مدت 55 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

بررسی سریال « حشاشین» در « هفت اقلیم» رادیو فرهنگ

برنامه« هفت اقلیم» كه پنجشنبه ها به حوزه سینما اختصاص دارد این هفته 27 اردیبهشت ماه به نقد و بررسی سریال « حشاشین» می پردازد.

1403/02/27
|
18:52

سریال «حشاشین» یك درام تاریخی مصری است كه به خلافت فاطمیان و گروه حشاشین و داستان حسن صباح می‌پردازد. پخش این سریال تاریخی به دلیل تحریف تاریخ اسلام در ایران ممنوع شد و به كلیه سكو‌های پخش اینترنتی دستور حذف این سریال و ممنوعیت پخش داده شد.
در برنامه« هفت اقلیم» رادیو فرهنگ كه از گروه ادب و هنر ساعت 16 روانه آنتن می شود این سریال از زوایای مختلف بصری، محتوایی، نویسندگی و كارگردانی مورد بررسی قرار می گیرد.
این سریال از این منظر كه به فرقه نزاری مذهب اسماعیلی به رهبری حسن صباح كه بیشتر از یك سده با تسلط بر قلعه‌های مختلف فلات ایران به ترویج مكتب و حذف مخالفان مشغول بود پرداخته و همچنین با توجه به اشعاری كه منسوب به حسن صباح ولی از مولانا پخش می كند حائز اهمیت بررسی است كه در گفتگو با مراد عنادی نوبسنده كتاب فرمانروایان الموت و كارشناس و تحلیلگر ارشد مسائل رسانه جنبه های تاریخی داستان سریال نقد و بررسی می شود.
همچنین در گفتگو با قادر آشنا استاد و معاون مطالعات و فناوری‌های نوین سازمان سینمایی و محمدصادق افراسیابی» معاون امور كاربران و تنظیم‌گری اجتماعی «ساترا» ابعاد دیگری از پخش این سریال مورد بررسی قرار می گیرد.
در هفت اقلیم پنجشنبه ضمن پخش بخش هایی از دیالوگ های سریال حشاشین با یكی از منتقدین و كارگردانان شبكه افق نیز گفتگو می شود.
« هفت اقلیم» روزهای پنجشنبه را به تهیه كنندگی امیر راز و اجرای كارشناسی امین خرمی ساعت 16 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

دسترسی سریع
هفت اقلیم