هفت اقلیم شنبه تاجمعه از ساعت 16:00 تا 16:55 به مدت 55 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

گشتی در دنیای ارتباطات با« هفت اقلیم»رادیو فرهنگ

برنامه «هفت اقلیم» كه چهارشنبه ها با موضوع علوم ارتباطات و سوادرسانه ای از شبكه رادیویی فرهنگ پخش می شود امروز به اطلاع رسانی از برپایی نمایشگاه رسانه های ایران می پردازد.

1402/10/27
|
08:28

در بخش نخست برنامه« هفت اقلیم» چهارشنبه 27 دی در گفتگو با امیرعلی تفرشی پژوهشگر رسانه درباره مفهوم دروازبانی خبر مطالبی بیان می شود.
در بخشی دیگر با عنوان« از گوتنبرگ تا اینترنت» كتاب شهروندان در برابر خبرنگاران( شهروندان در برابر خبرنگاران )معرفی می شود.
این اثر كه به مطالعه سیر پوست‌اندازی رسانه‌های جهان پس از ورود به دوران اینترنت از 1994 تا امروز و عصر شبكه‌های اجتماعی در اینترنت وب.2 پرداخته و مفهوم «شهروند‌ خبرنگاران» و تأثیر آنها روی رویدادهای خبری از 2005 تا به امروز را مورد بررسی قرار داده است را روح‌الله انصاری و اكبر نصراللهی از اساتید علوم ارتباطات تالیف كرده اند.
در بخش «چراغداران علم ارتباطات» شنوندگان با دكتر حمید عبداللهیان استاد و عضو هیئت علمی گروه ارتباطات دانشكده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، آشنا می شوند.
گفتگو با فرشاد مهدی پور سرپرست معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد اسلامی درباره برپایی نمایشگاه رسانه های ایران از دیكر بخش های این برنامه است.
در ادامه نیز محمد مسعود مصدرالامور گزارش برنامه از نشست هوش مصنوعی و حكمرانی جدید گزارشی تهیه كرده كه پخش می شود.
برنامه« هفت اقلیم» چهارشنبه ها به تهیه كنندگی معصومه علوی نكو و اجرای كارشناسی سعید اسلام زاده و گویندگی نگین خواجه نصیر از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ ساعت 16:00روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز روانه آنتن می شود.

دسترسی سریع
هفت اقلیم