هفت اقلیم شنبه تاجمعه از ساعت 16:00 تا 16:55 به مدت 55 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

از معلم بلاگرها تا چراغداران علم ارتباطات در هفت اقلیم»رادیو فرهنگ

برنامه «هفت اقلیم» كه چهارشنبه ها با موضوع علوم ارتباطات و سوادرسانه ای از شبكه رادیویی فرهنگ پخش می شود امروز به بررسی پدیده معلم بلاگرها می پردازد.

1402/10/06
|
08:19

موضوعی كه به‌تازگی در كنار سایر حوزه‌های بلاگری به این صفحات اضافه شده است. معلم‌ها از دانش‌آموزان و اتفاقاتی كه برای آنان در مدرسه رخ می‌دهد در كنار آموزش‌های ابداعی، از این فضا به‌عنوان ابزاری برای جذب دنبال‌كننده استفاده می‌كنند. به‌دنبال این موضوع و در برخی مواقع شاهد «كودك‌آزاری» هم هستیم كه بدون توجه به حریم كودكان و بدون اجازه آنان تصاویرشان را منتشر می‌كنند. اخیرا هم پلیس فتا هشدار‌هایی را داده مبنی بر حفظ حریم خصوصی و حقوق كودكان در فیلم‌های منتشرشده در فضای مجازی توسط معلمان كه درصورت رعایت نكردن، امكان شكایت خانواده دانش‌آموزان از این افراد وجود دارد.
در بخش نخست برنامه« هفت اقلیم» چهارشنبه 6 دی در گفتگو با دكتر فاطمه نوری راد، دكترای ارتباطات و پژوهشگر كودك و رسانه درباره پدیده معلم بلاگرها صحبت می شود
در بخشی دیگر با عنوان« از گوتنبرگ تا اینترنت» كتاب سواد تالیف در فضای مجازی معرفی شده و در ادامه با سعید مدرسی درباره فرصت های آموزش در فضای مجازی گفتگو می شود.
در بخش «چراغداران علم ارتباطات» شنوندگان با دكتر مهدخت بروجردی علوی، دانش‌آموخته علوم ارتباطات، دانشیار و عضو گروه علمی روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، مترجم، نویسنده و پژوهشگر برگزیده دانشكده و مدیركل اسبق روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناور ی آشنا می شوند.
گفتگو با ابراهیم مولایی درباره وبینار انجمن روابط عمومی استان آذربایجان شرقی با موضوع فرصت ها و چالش های روابط عمومی در ایران از دیگر بخش های این برنامه است.
برنامه« هفت اقلیم» چهارشنبه ها به تهیه كنندگی معصومه علوی نكو و اجرای كارشناسی سعید اسلام زاده و گویندگی نگین خواجه نصیر از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ ساعت 16:00روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز روانه آنتن می شود.

دسترسی سریع
هفت اقلیم