هفت اقلیم شنبه تاجمعه از ساعت 16:00 تا 16:55 به مدت 55 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

بررسی فرهنگ مردم در رادیو و با محوریت آیین های عاشورایی در«هفت اقلیم»رادیو فرهنگ

برنامه «هفت اقلیم» امروز یكشنبه 8 مردادماه با موضوع فرهنگ مردم در رادیو و با محوریت آیین های عاشورایی و برنامه سازی در این زمینه بر اساس آیین های اقوام و نواحی ایران از شبكه رادیویی فرهنگ پخش می شود.

1402/05/08
|
14:35

در برنامه هفت اقلیم این هفته به بررسی فرهنگ مردم در رادیو و با محوریت آیین های عاشورایی و برنامه سازی بر اساس آیین های اقوام و نواحی ایران پرداخته می شود و در بخش اول گفتگو این‌برنامه با عنوان« مشق رادیو » با هوشنگ جاوید موسیقی شناس گپ و‌گفتی انجام شده كه پخش می شود

"آیا شما این صدا را میشناسید؟" عنوان بخش تعامل با مخاطبان است كه امروز ارم برنامه « فرهنگ مردم»پخش می شود و‌ شنوندگان صدای قاسم رفعتی خواننده آواز عرفانی سحرگهان و گوینده آرم برنامه فرهنگ مردم" را می شنوند.
در گفتگو با زهرا فقیه میرزائی تهیه كننده برنامه فرهنگ مردم از رادیو ایران درباره تجربیات برنامه فرهنگ مردم مطالبی بیان می شود.
بخش كوك هشتم،به آشنایی و معرفی «احمد عبادی» نوازنده ستار اختصاص دارد.
سمیه نجفی گزارشی در خصوص برنامه های شاخص رادیو با عنوان "از رادیو چه خبر؟"دارد و "به خانواده رادیو خوش آمدید" " به گویندگی رضا كمره ای بخش دیگری از این برنامه رادیویی است كه پخش می شود.
معرفی برنامه های " مسیر انس و برنامه تلاوت من" از رادیو قرآن،گفتگو با تهیه كننده و عوامل این برنامه بخشی دیگر از برنامه« هفت اقلیم» است.
برنامه« هفت اقلیم» از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ روزهای یكشنبه به تهیه كنندگی سعید فرح آبادی ساعت 16:00روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
هفت اقلیم