هفت اقلیم شنبه تاجمعه از ساعت 16:00 تا 16:55 به مدت 55 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

از بررسی تقابل رادیو و روزنامه در دوره پهلوی اول تا نگاهی به «تقویم تاریخ» در رادیو فرهنگ

برنامه «هفت اقلیم» امروز با موضوع تقابل رادیو و روزنامه در دوره پهلوی اول از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1402/03/21
|
23:13

در برنامه هفت اقلیم امروز یكشنبه 21 خرداد 1402 با حضور دكتر مستوره عزت زاده كارشناس حوزه رسانه و رضا مختاری اصفهانی كارشناس حوزه تاریخ موضوع تقابل رادیو و روزنامه در دوره پهلوی اول ( جدال و یا همگرایی رسانه شفاهی با رسانه مكتوب) بررسی می شود.
در بررسی رویكرد تاریخی به تأثیرگذاری اجتماعی و فرهنگی توجه شده و در ادامه كاركردهای رسانه ای و دایره نفوذ و القای پیام رسانه بررسی می شود.
در بخش دیگر برنامه به معرفی برنامه قدیمی «تقویم تاریخ » و معرفی اولین نویسنده این برنامه بعد از انقلاب به نام عبدالله گنجی و اولین تهیه كننده این برنامه با نام مرحوم منصور والامقام با عنوان"آیا شما این صدا را میشناسید؟" پرداخته می شود.
«كوك هشتم» عنوان بخشی دیگر از « هفت اقلیم» امروز است كه به معرفی موسیقی و آشنایی با اسماعیل ادیب خوانساری نخستین خوانندهٔ مرد در رادیوی ملی ایران اختصاص دارد.
سمیه نجفی گزارشی در خصوص برنامه های شاخص رادیو با عنوان "از رادیو چه خبر؟"دارد و در ادامه بخش دوم برنامه خاطره انگیز "فرهنگ مردم"،مصاحبه با گویندگان و عوامل این برنامه پخش می شود.
برنامه« هفت اقلیم» از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ روزهای یكشنبه به تهیه كنندگی سعید فرح آبادی ساعت 18:15 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
هفت اقلیم