هفت كوچه شنبه دو شنبه پنج شنبه از ساعت 09:00 به مدت 90 دقیقه

قرآن كریم در فرهنگ مردم


از پیامبر اكرم (ص) نقل شده است كه هر فردی درماه مبارك رمضان آیه ای از قرآن را تلاوت كند مانند این است كه یك قرآن كامل را خوانده است ، برنامه هفت كوچه نیز جمعه 12 خرداد درباره قرآن كریم و اهمیت آن در فرهنگ مردم بحث و گفتگو می كند.

1396/03/09
|
15:28

برنامه هفت كوچه كه شنبه ، دوشنبه ، پنج شنبه و جمعه از رادیو فرهنگ ساعت 8:30 صبح به طور زنده پخش می شود به بررسی فرهنگ مردم ایران زمین و فرهنگ اقوام ایرانی اختصاص دارد.

قرآن، «عهد الهی» است كه خداوند، خود نگاهبان آن بود تا حفظ شود و از میان نرود و به دست نسلهای هر عصر برسد، تا آن را بخوانند و بشنوند، تا دوره رسالت را در درون خود بازآفرینی كنند و بعثت مدام در خود و جامعه بیافرینند.
این مشعل ماندگار، در این عصر و زمان، به امانت در اختیار ماست. با شعله آن،‌چونان روزگار عصر نزول، می‌توان جان و جهانی را بر آشفت، خراب كرد و دوباره ساخت، در حریم آن كانون فروغ گستر، جهل درون و نظام جاهلیت برون را به «عقل سرخ» كشاند و «خردورزی» را با «ایمان» و «ایثار» و «حماسه» در آمیخت و «مدینه فاضله» را از «كتاب» در آورد و بر «كتبه وحی» بنا نهاد.

برنامه هفت كوچه از گروه جامعه به تهیه كنندگی هادی موسوی نژاد و اجرای سكینه ارجمندی روی موج اف ام ردیف 106 و ای ام ردیف 585 پخش می شود.

دسترسی سریع
هفت كوچه