هفت كوچه شنبه دو شنبه پنج شنبه از ساعت 09:00 به مدت 90 دقیقه

برنامه «هفت كوچه » مهمان مرزبانان بوشهری می شود

رادیو فرهنگ‌ به مناسبت هفته فراجا برنامه «هفت كوچه» را از مركز صداوسیما بوشهر به میزبانی مرزبانی این استان روی آنتن می برد.

1401/07/18
|
09:21

عوامل برنامه « هفت كوچه» دوشنبه 18 و سه شنبه 19 مهرماه مهمان استان بوشهر هستند و به مناسبت هفته فراجا این برنامه ویژه مرزبانان، مرزنشینان و خانواده شهدای مظلوم مرزبانی با معرفی فعالیت های مرزبانان از رادیو فرهنگ پخش می شود.
در این برنامه ضمن نگاهی به جایگاه مرز و مرزبانی در فرهنگ مردم كشورمان ،فعالیت های مرزبانی بوشهر تشریح می شود.
هدف از این برنامه كه با مشاركت مرزبانی جمهوری اسلامی و مركزصداوسیما استان بوشهر و‌مرزبانی این استان پخش می شود، بررسی جایگاه مرز و مرزبانی در باورها و فرهنگ عامیانه مردم ایران و نقش آنان در امنیت مردم منطقه و كشور است.
گفتی است استان بوشهر، پایتخت انرژی ایران، در قسمت جنوبی كشور و در حاشیه‌ خلیج فارس قرار گرفته است. هفدهمین استان بزرگ كشورمان به‌دلیل قرار گرفتن در ساحل استراتژیك خلیج فارس، صادرات و واردات دریایی، صنعت صیادی، وجود ذخایر نفت و گاز، كشاورزی و نخل‌داری و وجود نیروگاه هسته‌ای از اهمیت راهبردی و اقتصادی ویژه‌ای برخوردار است و مرزبانان این استان علاوه بر مرزهای هوایی از بیش از 707 كیلومتر مرز دریایی محافظت می كنند‌.علاقه مندان می توانند هفت كوچه را ساعت 9:00 به تهیه كنندگی سیدهادی موسوی نژاد از گروه جامعه رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز بشنوند.

دسترسی سریع
هفت كوچه