هفت كوچه شنبه دو شنبه پنج شنبه از ساعت 09:00 به مدت 90 دقیقه

در سالروز شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام؛ سقاخانه های «هفت كوچه» به سوگ می نشینند

برنامه «هفت كوچه در سوگ» یكشنبه 13 شهریورماه در سالروز شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام با موضوع جایگاه سقاخانه در فرهنگ مردم از رادیو فرهنگ پخش می‎ شود.

1401/06/13
|
11:22

برنامه «هفت كوچه در سوگ» رادیو فرهنگ به ‎مناسبت شهادت دومین اختر تابناك آسمان ولایت و امامت به موضوع جایگاه سقاخانه در فرهنگ عامه مردم اختصاص دارد و فرهنگیاران درباره سقاخانه ها می گویند.

در هر یك از شهرها و سكونت گاه‎ ‎های قدیمی مردم ما، گنجینه فرهنگی با ارزشی وجود دارد كه نماینگر روند و سیر تاریخ حیات اجتماعی در آن است و هر یك از عناوین و فضاهای آن گویای بخشی از ویژگی‎ های اجتماعی- فرهنگی جامعه هستند كه با بررسی و شناخت دقیق آن می ‎توان به زوایا و ابعاد مدرن و ناشناخته ‎ای از تاریخ اجتماعی این سرزمین برد برخی از سقاخانه‌های قدیمی‌شهرهای ایران از جمله فضاهایی هستند كه در تاریخ حیات اجتماعی ما تا حدودی مهجور مانده‎ اند از این رو در برنامه امروز «هفت كوچه در سوگ» درباره «سقاخانه‌ها» صحبت می‌شود.

این برنامه هر روز ساعت ٩:٠٠، به تهیه‎ كنندگی سیدهادی موسوی ‎نژاد از گروه جامعه رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف ١٠٦ مگاهرتز و موج ای ام ردیف 585 كیلوهرتز روی آنتن می‎ رود.

دسترسی سریع
هفت كوچه