بررسی و نقد اندیشه های عرفانی اُشو،در«كتاب فرهنگ»

برنامه« كتاب فرهنگ» با بررسی موضوعات اندیشه ای در حوزه كتاب از رادیو فرهنگ پخش می شود، این برنامه امروزچهارشنبه 29 فروردین به بررسی بررسی و نقد اندیشه های عرفانی اُشو اختصاص دارد.

1403/01/29
|
09:09

برنامه «كتاب‌ فرهنگ» ساعت 20 امشب به مدت حدود 60 دقیقه با موضوع«بررسی اندیشه های عرفانی اُشو پخش می شود.
یكی از عرفانهایی كه در چند دهه اخیر مورد توجه قرارگرفته عرفان اوشو است كه اصل این عرفان برای هندوستان است ولی رشد و نمو آن در آمریكاست. از اُشو در ایران 18 كتاب منتشر شده كه در این برنامه با توجه به نوشته های اُشو اندیشه عرفانی وی بررسی می شود.
محمد رسول تبیك كارشناس مجری برنامه در « كتاب فرهنگ» امروز با حمیدرضا مظاهری سیف (رئیس دانشكده مطالعات معنوی) و دكتر بلخاری (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) درباره عرفان اشو گفتگو می كند .
همچنین كتاب های «نیم نگاهی به معنویت اشو» ،«سلوك و سقوط» و «راه ها و بی راه های عشق» معرفی می شوند .
معرفی و خوانش كتاب توسط « علی جویا» در بخشی با عنوان «شابِك» همچنین بخش اطلاع رسانی رویدادها و تازه های نشر برای علاقه مندان حوزه كتاب و كتابخوانی به همت فاطمه محمدیان فر از بخش های دیگر این برنامه است.
« كتاب فرهنگ» را از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ چهارشنبه ها را به تهیه كنندگی « محمد رضا حاج حیدری » با همراهی گویندگی ‌‌« نگین خواجه نصیر» و هماهنگی « ثریا رستمی» و گزارشگری « حمیرا فراتی»روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز ساعت 20 بشنوید.

دسترسی سریع