مردم با « صندلی سبز» مردم پای انتخابات آمدند

رادیو فرهنگ باهمكاری مركز سمنان، مسابقه ای رادیویی مردم را پای كار انتخابات آورد.

1402/11/29
|
09:18

انقلاب اسلامی از ابتدای شكل‌گیری تا به امروز برآمده از متن ملت بوده و در هر صحنه‌ای سعی كرده ظرفیت مردمی خود را به منصه ظهور برساند.بدون شك یكی از اصلی‌ترین میدان‌های حضور مردم برای نقش‌آفرینی طی سال‌های پس از انقلاب انتخابات بوده كه مردم با حضور قدرتمند و باشكوه در آن اثبات كرده‌اند كه این نظام مبتنی بر مردم‌سالاری دینی است. رادیو‌فرهنگ با توجه به ماموریت برنامه سازی كه دارد به تولید برنامه های مختلفی برای انتخابات 11 اسفند پرداخته كه یكی از این برنامه ها « صندلی سبز» است.

حضور تفكرات مختلف در برهه‌های مختلف در عرصه مدیریت كشور چه در قوه مقننه و چه در قوه مجریه نشان داده كه مردم حرف نهایی را می‌زنند و انتخاب و نگاه نهایی از آن مردم است پس این بار هم در " صندلی سبز " ویژه برنامه انتخاباتی رادیو فرهنگ كه در قالب مسابقه رادیویی از دوشنبه 23 بهمن روانه آنتن شده است این مردم هستند كه پای كار انتخابات آمده اند .

این مسابقه ای رادیویی كاری مشترك از صدای مركز سمنان و گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ است كه با هدف آموزش و شناساندن وظایف و اختیارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌ به مخاطبان، تعامل مردم ورسانه و افزایش آگاهی و تقویت دانش سیاسی مردم برای انتخاب نماینده اصلح پخش می‌شود.

در هر برنامه شركت كنندگان بر اساس سن و مدرك تحصیلی، در قالب گروه‌های سه نفره شركت می كنند.

سئوالات این مسابقه پیرامون موضوعات مختلف از جمله وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی و قوانین انتخابات همچنین سوالاتی درباره مجلس خبرگان است

یكی از ویژگی های مهم این برنامه زمینه سازی برای انتخاب آگاهانه است كه رادیو فرهنگ تمامی برنامه های انتخاباتی خود به آن توجه داشته است."صندلی سبز" مسابقه ای 30 دقیقه ای وبژه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان از شنبه تا چهارشنبه ساعت 20 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

«شمای نماینده» و « من مسئولم» نیز دو برنامه دیكر این رادیو ویژه انتخابات است كه به وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مطالبه قشر جوان و دانشجو از نمایندگان مردم اختصاص دارد.

دسترسی سریع