مستند فرهنگ شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

مستند فرهنگ

پخش مستندی درباره سید یحیی یثربی از رادیو فرهنگ

رادیو فرهنگ امروز چهارشنبه 20 تیرماه در « مستند فرهنگ» راوی زندگی و آثار دكتر یحیی یثربی استاد بازنشسته فلسفه و كلام اسلامی در دانشگاه علامه طباطبایی می شود.

1403/04/20
|
10:19

برنامه« مستند فرهنگ» به معرفی مقاخر فرهنگی، هنری كشور اختصاص دارد و ساعت 14:30 از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ پخش می شود در این برنامه امروز بخش هایی از زندگی دكتر سید یحیی یثربی روایت می شود.
دكتر سید یحیی یثربی در سال 1321 شمسی در روستای چراغ تپه سفلی، از توابع شهرستان تكاب در آذربایجان غربی متولد شد، علی رغم از دست دادن سرپرست خانواده و مشكلات زیاد با ایمان و امید به خدا راههای پر فراز و نشیب تحصیلات عالی حوزه و دانشگاه را تا اخذ درجه دكترای فلسفه طی نمود. وی علاوه بر تدریس در مراكز دانشگاهی تبریز، كردستان و تهران، سمت های اجرایی متعددی را نیز برعهده داشت. ویژگی دكتر یثربی در تعدد و تنوع آثار اوست كه تحقیقات و تألیفات متعددی در حوزه مسائل بنیادی عرفان، فلسفه و حكمت كه دارای نوآوری و ایده های ارزشمندی می باشند در كارنامه درخشان خود گنجانده است.

"عرفان نظری"، "آب طربناك"، "ماجرای غم انگیز روشنفكری در ایران"، "خودكامگی و فرهنگ"، "تاریخ تحلیلی انتقادی فلسفه اسلامی"، "قلندر و قلعه"، "محمد پیام آور صلح و اندیشه"، "فلسفه عرفان؛ تحلیلی از اصول و مبانی و مسائل عرفانی"، "عیار نقد؛ نقدی بر هستی شناسی و معاد ملاصدرا" و ... از آثار فاخر و ارزشمند وی است.

« مستنددفرهنگ امروز مروری بر زندگی نامه و نقد و بررسی آثار دكتر یثربی است

دسترسی سریع
مستند فرهنگ