چاپخانه یكشنبه هر هفته از ساعت 20:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

چاپخانه

معرفی «تونل سوم» و«عملیات عطش»در «چاپخانه» رادیو فرهنگ

دوكتاب «تونل سوم» و«عملیات عطش»یكشنیه 28 اسفند ماه در برنامه «چاپخانه» رادیو فرهنگ معرفی می‌شوند.

1401/12/28
|
08:05

«چاپخانه» برنامه‌ای از گروه كتاب با موضوع معرفی تازه‌های نشر و گفتگو با نویسندگان و مترجمان است كه در برنامه این هفته ضمن گفتگو با نویسندگان دو كتاب «تونل سوم» و«عملیات عطش»آثارشان معرفی می‌شوند.
در بخش نخست برنامه« محمدرسول تبیك» به عنوان كارشناس مجری برنامه با « فاطمه الباسی» نویسنده كتاب «تونل سوم» از انتشارات شهید كاظمی گفتگو می كند‌.
كتاب تونل سوم نوشته فاطمه الیاسی در زمان انقلاب سال 1357 در كرمانشاه روایت می‌شود و داستانی جذاب دارد.
كتاب داستان پسر نوجوانی به نام وحید است. او در مدرسه چندان كودك محبوبی نیست اما كم‌كم با بزرگ شدنش نگاهش به دنیا تغییر می‌كند. داستان با كودكی وحید در مدرسه شروع می‌شود و با جوانی او ادامه پیدا می‌كند. جایی كه وحید به صف انقلابیون می‌پیوندد و جلوی جنایت‌های رژیم شاهنشاهی می‌ایستد.
در بخش دوم برنامه « صادق وفایی»كارشناس مجری برنامه با «جواد كلاته عربی» نویسنده كتاب «عملیات عطش» كه روایت متفاوتی از نبرد گردان عمار در تنگه ابوقریب» است » گفتگو می كند.
عملیات عطش، ششمین كتاب از مجموعه كتب خاطرات شفاهی انتشارات_27_بعثت است كه به روایت مستند نبرد «گردان عمار» در «تنگه ابوقریب» به قلم جوادكلاته عربی پرداخته است.

این كتاب، حاصل 50 جلسه گفت‌وگو با رزمندگان حاضر در صحنه عملیات #تنگه_ابوقریب ، گفت‌وگوهایی با فرمانده وقت لشكر27، كادر فرماندهی و رزمندگان گردان عمار، عزیزانی از گردان تخریب و واحد اطلاعات عملیات لشكر27 و یكی از شاهدان ماجرا در لشكر 7 ولیعصر(عج) دزفول، سه مصاحبه با افراد دخیل در ماجرا از مركز اسناد انقلاب اسلامی و یك فیلم 26 دقیقه‌ای از خود تنگة ابوقریب است.
برنامه«چاپخانه» با گویندگی لیدا وحیدی و تهیه كنندگی زهرا نصرالهی، یكشنبه‌ها ساعت 21 روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
چاپخانه