خشت اول جمعه ها از ساعت 14:30 تا 15:15 به مدت 45 دقیقه

رادیو فرهنگ

خشت اول

بررسی اثرگذاری سلامت بانوان در جامعه در «خشت اول» رادیو فرهنگ

برنامه رادیویی «خشت اول» امروز سه شنبه5 اسفندماه، با موضوع سلامت بانوان و تاثیرآن در جامعه از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

1399/12/05
|
09:51

در برنامه «خشت اول» دکتر غفاری(مشاور و روانشناس)، با حضور در این برنامه به موضوع اهمیت سلامت بانوان، ‌نقش و تاثیر آن در جامعه می‌پردازد.
همان طور که می‌دانیم، سلامت یکی از با اهمیت ترین عوامل موثر بر بهره‌وری خانواده و جامعه محسوب می شود و وجود فاکتور سلامت در جوامع، نشان از توسعه یافتگی و پیشرفت هر کشور در بهداشت و سلامت افراد آن جامعه است. زنان نقش محوری در حفظ و ارتقای سلامت اعضای خانواده دارند و سلامت زنان، با توجه به جایگاه والای آنان در شکل گیری فرهنگ، تربیت، سعادت و حفظ و ارتقای سلامت خانواده و جامعه، نقش تعیین کننده ای دارد که این خود تحت تاثیر حقوق اساسی آنان در خانواده و اجتماع قرار می‌گیرد. موضوع سلامت در تمام ابعاد آن اعم از سلامت جسمی، روانی، فرهنگی، اجتماعی و معنوی باید مد نظر قرار گیرد.

برهمین اساس در برنامه « خشت اول» دکتر غفاری مروری بر تحقیقات و پژوهش های انجام شده توسط محققان، اساتید و پژوهشگران داخلی و خارجی کرده و ضمن طبقه بندی آنان در گروه های مشابه، تشریح مفاهیم و دیدگاه های اثر گذاری سلامت زنان بر جامعه را مورد بررسی قرار می دهد
برنامه «خشت اول» در گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ به نویسندگی و تهیه کنندگی «مریم یوسفی پور» و اجرای «فاطمه امجدیان» هر سه شنبه ساعت 13:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
خشت اول