بیست و ششمین جشنواره قصه گویی

گفتگو با سیده عالیه قوامی دبیر انجمن ترویج قصه گویی ایران در برنامه ققنوس

1403/04/20
|
18:23

قوامی در این برنامه در موردبیست و ششمین جشنواره قصه گویی صحبت كرد و گفت :
23 خرداد همزمان با روز ملی قصه‌گویی ایرانی از پوستر بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی رونمایی خواهد شد و این حركت فرهنگی تا 18 تیر، سالروز وفات پیر نیك اندیش استاد مهدی آذر یزدی و روز ملی ادبیات كودكان و نوجوانان ایران و سالروز ثبت جهانی یزد در یونسكو ادامه خواهد داشت.

رییس دبیرخانه جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، كارنامه درخشان كانون استان یزد در حوزه قصه و قصه‌گویی، استقبال و حمایت مسئولان استانی، زادگاه پدر ادبیات كودكان و نوجوانان ایران و اولین شهر ثبت تاریخی جهان در ایران را از عوامل انتخاب یزد به عنوان «پایتخت قصه ایران» دانست و این مقوله را پیوست فرهنگی برای گردشگری و جذب گردشگران داخلی و خارجی عنوان كرد. دبیر جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با هدف تشریح اهمیت استقرار دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در یزد و لزوم اختصاص ساختمانی با ویژگی‌های یزد جهانی در صحن علنی شورای اسلامی شهر یزد حضور یافت.

«سیده عالیه قوامی» با حضور در كمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد و تشریح اهمیت انتقال دبیرخانه دائمی این جشنواره به شهر میراث تاریخی جهان، این مقوله را فرصتی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی دانست.

او همچنین در ادامه گفت : خانه استاد آذر خانه ادبیات كودك و نوجوان است كه نام آن را سرای آذر گذاشتیم و سعی كردیم در این مركز فعالیت های منحصر به فردی در حوزه ادبیات كودك و نوجوان انجام دهیم.

دسترسی سریع