طوبی زرین ویژه برنامه جشنواره شانزدهم هنرهای تجسمی فجر روی موج رادیو فرهتگ‌

برنامه «طوبی زرین» ویژه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از امروز 23 بهمن ساعت16 از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1402/11/23
|
11:26

ویژه برنامه «طوبی زرین» به منظور اطلاع رسانی از اخبار و رویدادهای جشنواره و گفتگو با هنرمندان و مسئولان و هنرمندان تدارك دیده شده است.

این جشنواره در رشته های نقاشی، گرافیك، عكس، مجسمه، سرامیك، خوشنویسی، نگارگری، كارتون و كاریكاتور، تصویرسازی و هنرهای جدید برگزار شده و شامل بخش های طوبای زرین، چارسوی هنر، چارخانه (ویژه شهرستانها)، بخش پژوهش، مفاخر و بزرگداشت هاست كه در این برنامه به طور ویژه از همه بخش ها اطلاع رسانی می شود .

برنامه «طوبی زرین » ویژه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از23 تا 28 بهمن‌ماه ساعت 16 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ‌پخش می شود.

شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به صورت رسمی یكشنبه- هشتم بهمن ماه- با برپایی نمایشگاه‌های «مفاخر هنرهای تجسمی به روایت موزه هنرهای معاصر تهران» دربرگیرنده منتخبی از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران و «آینه در آینه 3» (پوسترهای مقطع انقلاب اسلامی و پس از آن) آثار گنجینه حوزه هنری انقلاب اسلامی با نمایش 135 اثر از 125 هنرمند آغاز به كار كرد و تا 30 بهمن به جز دوشنبه‌ها ساعت 9 تا 18 در این موزه میزبان علاقه‌مندان است.

شانزدهمین دوره از جشنواره تجسمی فجر امسال در حالی افتتاح شد كه بیش از هزار اثر در بخش رقابتی در معرض دید قرار گرفته است. متولیان برگزاری این جشنواره معتقدند كه جریان‌سازی از رسالت‌های یك جشنواره است و باید اثر جشنواره را میان جریانات هنری جست وجو كرد. آن‌ها همچنین اعلام كردند كه این رویداد از منظر كمیت، حجم كار جشنواره در دوره شانزدهم حدود سه برابر جشنواره پانزدهم است و آثار ارسالی نیز حدود دو برابر دوره گذشته بوده است.

دربرنامه « طوبی زرین» رادیو فرهنگ كه از گروه ادب و هنر این شبكه روی آنتن می رود به اهمیت برگزاری ایندجشنواره، دغدغه هنرمندان این حوزه و مطالبه آنها از مسئولین و نقش این جشنواره در به ثمر نشستن تلاش های هنرمندان تجسمی پرداخته می شود.

دسترسی سریع