آخرین های فیلم فجر

گفتگو با سعید اسلام زاده در برنامه برداشت 42

1402/11/18
|
17:28

اسلام زاده در این برنامه در مورد اقتباس ادبی صحبت كرد و گفت : آپاراتچی و پروین و پرویز خان از جمله فیلم های اقتباسی این دوران هستند. آپاراتچی فیلمی اقتباس شده از كتاب است اما فیلم هایی چون پرویز خان و پروین اقتباسی از ادبیات شفاهی هستند. به همین خاطر خیلی نمی توان به آن ها عنصر اقتباس را نسبت داد. اسلام زاده در ادامه گفت : «پرویزخان» كه محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است درخصوص «پرویز دهداری» یكی از متفاوت‌ترین مربیان بزرگ تیم ملی فوتبال ایران است كه روزهای پایانی فیلمبرداری خود را می‌گذراند. فیلم سینمایی «پرویزخان» به نویسندگی و كارگردانی علی ثقفی و تهیه كنندگی عطا پناهی با حضور سعید پورصمیمی در نقش پرویز دهداری در بخش سودای سیمرف جشنواره فیلم فجر در حال نمایش است. فیلم سینمایی «پروین» به كارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه‌كنندگی محمدرضا شریفی‌نیا ساعت 22 سه‌شنبه 17 بهمن‌ در خانه جشنواره برای اهالی رسانه و منتقدان به نمایش در آمد كه از دیگر آثار اقتباسی این دوران است. «آپاراتچی» تاكنون جزو فیلم های پرمخاطب جشنواره بوده و توانسته در تعدادی از سینماهای تهران ظرفیت خود را تكمیل كند و به سانس فوق العاده برسد.

فیلم سینمایی «آپاراتچی» اقتباسی آزاد از كتابی به همین نام نوشته روح الله رشیدی، از انتشارات راهیار، محصولی است از سازمان سینمایی سوره، بنیاد سینمایی فارابی و مدرسه سینمایی اندیشه و هنر «ماه».

اسلام زاده در ادامه به تاریخ فیلم های اقتباسی سینمای ایران اشاره كرد و گفت : ما در این زمینه موفق عمل كردیم و آثار درخشانی هم خلق كردیم.

دسترسی سریع