برنامه ای با محوریت مساجد به جدول پخش برنامه ها اضافه شد/پنجشنبه ها از خانه تا مسجد با رادیو فرهنگ

» از خانه تا مسجد» عنوان برنامه جدیدی از گروه جامعه و كتاب شبكه رادیویی فرهنگ است كه به نقش محوری مساجد به عنوان سرمایه اجتماعی می پردازد.

1402/08/30
|
08:29

علی جویا تهیه كننده این برنامه بیان داشت:از مهمترین رویكردهای توسعه، توجه به سرمایه‌های اجتماعی و تقویت شاخص های كمی وكیفی و به كارگیری آن در توسعه كشور، توجه به مساجد است. این رویكرد نه تنها به قابلیت زمینه سازی برای رشد و گسترش سرمایه‌های اجتماعی توجه دارد بلكه معتقد است تقویت سرمایه‌های اجتماعی نقش مهم و حیاتی در ابعاد مختلف توسعه جامعه دارد برهمین اساس، در برنامه "از خانه تا مسجد" قدم به قدم كوچه پس كوچه های عشق را به طراوت جان می پیماییم و سر بر سجدگاه آستان حضرت دوست می سایم تا لحظه های ناب حیاتمان به حلاوت و روشنای نور التیام یابد و بتوانیم با تقویت جایگاه مساجد به عنوان سرمایه های اجتماعی در كاهش معضلات اجتماعی نقشی ایفا كنیم.
"وی ادامه داد : از خانه تا مسجد" هر هفته روزهای پنج شنبه حوالی اذان گاهی ظهراز رادیو فرهنگ پخش می شود و بخش های مختلف كوتاه و جذاب شنیداری را در خود جای داده است.
تهیه كننده با اشاره به هدف این برنامه گفت: مساجد از مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی محسوب می شوند كه همواره نقش تعیین كننده ای در توسعه جوامع به ویژه جوامع محله ای و شهری دارد. مسجد نهادی است كه در اجرای عدالت اجتماعی وتوزیع متناسب بیت المال، فقر زدایی تبعیض زدایی نقش مهمی را ایفا می‌كند، علاوه بر این مسجد در انعكاس نقطه نظر هاو پیشنهادهای مردم شهرها و محله ها به مسؤولان و تاثیر گذاری بر روند تصمیم گیری ومدیریت خرد كشور می تواند بسیار تاثیر گذار باشد كه برای اطلاع رسانی از این برنامه ها « از خانه تا مسجد» با بخش های متنوع تولید می شود.
وی افزود: در این برنامه امامان جمعه مساجد به تشریح اهمیت و فضائل حضور در مسجد می پردازند و علاوه بر بیان خاطره ناب از مدت حضور خود در مسجد به معرفی مریدان كهنه كار و قدیمی مسجد می پردازد. قدمت مسجد نیز در برنامه بیان و سبك حضور درمسجد به عنوان دیرینه های ارزشی و ماندگار فرهنگی هر دیار در برنامه گنجانده شده است.
تهیه كننده « از خانه تا مسجد» تصریح كرد: قصه های كوتاه مبتی بر واقعیت نیز از جمله بخش های مهم این برنامه است و در بخش اصلی، میهمان ویژه ای در برنامه حضور می یابد .
جویا درباره انتخاب مهمانان و كارشناسان برنامه نیز توضیح داد: میهمان از قاطبه ی آحاد جامعه انتخاب و به میل و اراده شخص گفتگوها انجام و قصه زندگی از خانه تا مسجد او روایت می شود.
گفتنی است تولید برنامه از روز پنج شنبه 25 آبانماه در جغرافیای سرزمینی كاشان _ آران و بیدگل آغاز و اولین برنامه بزودی در روز پایانی هفته به تهیه كنندگی و گویندگی علی جویا روانه آنتن شبكه رادیویی فرهنگ می شود.

دسترسی سریع