یادی از هنرمندان در «هنرنامه» رادیو فرهنگ شد

برنامه « هنرنامه» پنجشنبه 4 خرداد بخش های متنوعی دارد كه محور اصلی آن درباره «یاد هنرمندان» است.

1402/03/04
|
11:03

هنرنامه از زوایایی به مقوله های فرهنگی و هنری می پردازد كه در دیگر برنامه های شبكه رادیویی فرهنگ كمتر از آن زاویه پرداخته می شود و گذری بر فرهنگ، هنر و ادب در عرصه داخلی و بین المللی دارد و در هر برنامه یك ساعته گروه برنامه ساز با حضور مجری مولف برنامه به موضوعاتی از قبیل چهره ها و مفاخر فرهنگی، آثار برجسته فرهنگی، ادبیات و هنر كلاسیك، موسیقی و سینما ، تئاتر ، هنرهای تجسمی و....و راویان آن می پردازد ‌ودر این هفته 4 خرداد كه از ساعت ١٥:٠٠ پخش می شود ،استاد باقر خلیلی به غزلیات حافظ تفأل می زند.
در هنرنامه این هفته حمیده رستگار دوست درباره صرالله افجه ای، از هنرمندان عرصه خوشنویسی- صحبت كرده و درخصوص زندگی، آثار و ساختار جدید آثار ایشان مطالبی را بیان می كند.
-بخش دیگر برنامه صحبت از بزرگ لشكری نوازنده ویولن، آهنگساز است
استاد بزرگ لشگری یكی از موسیقی دانان بزرگ ایرانی است كه در روز 27 فروردین 1302 در تهران متولد شد. او یكی از آهنگسازان بنام ایرانی است كه در نواختن ویولون تبحر خاصی داشت و جزو برجسته ترین هنرمندان نوازنده این ساز بود.
در سال 1393 برای قدردانی از زحمات او مراسی در موزه موسیقی ایران ترتیب داده شد كه در همین مراسم ویولونی كه بسیاری از قطعات خود را با آن نواخته بود به موزه اهدا كرد. او پس از تحمل مدت طولانی بیماری و به علت كهولت سن در 21 فروردین 1397 و در 94 سالگی از دنیا رفت
گفتگو با نیما نیازمند، مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران در مورد وضعیت بافت و بناهای تاریخی در شهر تهران و معرفی هنر مشبك سنگ از دیگر بخش های این برنامه است.
« هنرنامه» را پنجشنبه ها از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ به تهیه كنندگی« حسین رحمانی» و اجرای كارشناسی« حامد موسوی» روی موج اف ام‌ردیف106 مگاهرتز بشنوید.

دسترسی سریع