صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یكشنبه ، دوشنبه ، چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

محمدحسین رجبی دوانی، مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام چهارشنبه 5 و 12 مهر در دو برنامه از برنامه های شب های فرهنگ، تاریخ واقعه کربلا از ابتدا تا شام را شرح می دهد.

شنوندگان می توانند چگونگی خط سیر حرکت امام حسین (ع) تا شام را در دو برنامه از برنامه های شب های فرهنگ که ساعت 23 از رادیو فرهنگ پخش می شود را بشنوند.

محمدحسین رجبی دوانی، مورخ و استاد دانشگاه امام صادق (ع) برای اولین بار در یک برنامه رادیویی واقعه کربلا از حکومت حضرت امیر المومنین (ع) و ولایت امام حسین (ع) تا قیام عاشورا و حماسه زینب (ع) را در چندین برنامه روایت می کند و شرح کاملی از سیر حرکت امام حسین(ع) و شکل گیری واقعه کربلا را بیان می کند.
محمدحسین رجبی دوانی فرزند مرحوم آیت‌الله علی دوانی نویسنده و مورخ برجسته تاریخ اسلام است. وی که مدرک دکترای خود را در رشته تاریخ و تمدن ملل اسلامی از دانشگاه تهران اخذ کرده است، آثاری در زمینه تاریخ اسلام دارد که از جمله آنها عبارت است از: کوفه و نقش آن در قرون نخستین اسلامی، تاریخ تحلیلی دوران امامت امیر المومنین علی، پشتیبانی نظامی در سپاه‌های صدر اسلام، ترجمه و تلخیص و بازنویسی لهوف سید ابن طاوس.

مرتبط با این خبر

  • نقش نهادهای سنتی و آیین‌های بومی ایران به روایت احمدکاظمی موسوی

  • تاریخ جاهل ها و لات های تهران در شب های فرهنگ