قند و فرزند پنج شنبه هر هفته از ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

قند و فرزند

نگاهی به فرهنگ زندگی مشترك در مسابقه قند و فرزند

مسابقه قند و فرزند این هفته پنج شنبه 27 آذرماه، شاهد رقابت دو خانواده جوان از خراسان جنوبی و قم است.

1399/09/26
|
15:49

رویا ولی زاده تهیه كننده مسابقه « قند و فرزند» با بیان اینكه «قند و فرزند» نخستین مسابقه در رسانه ملی با محوریت فرزندآوری ویژه زوج‌های جوان است، افزود: برنامه به صورت مسابقه بین زوجین است كه شامل بخش‌های شناخت همسران نسبت به یكدیگر، نامگذاری و تربیت فرزند است. در بخش تربیت فرزند یكی از زوجین نقش فرزند را بازی می‌كند و طرف مقابل نقش پدر یا مادر را دارد و باید مسائل تربیتی از جمله مسواك زندن، مرتب كردن لباس و مسائلی از این قبیل را به فرزند خود تفهیم كند.
وی ادامه داد:در طی رقابت گروههای شركت كننده ، خانواده های جوان را به اهمیت داشتن فرزندان بیشتر ،و پرهیز از تك فرزندی توجه میدهیم.
ولی زاده عنوان كرد:مسابقه قند و فرزند با رقابتی صمیمانه و ساده ای كه دارد سعی در افزایش تفاهم و همكاری همسران در زندگی مشترك نیز دارد، در ضمن به دلیل تلفنی بودن شركت كنندگان،می توان به ابعاد فرهنگی و الگوهای اجتماعی و فردی خانواده ها در موضوع فرزند پروری پی برد.
تهیه كننده این برنامه به موضوعاتی كه سوالات این مسابقه بر پایه آن شكل گرفته بیان داشت: پرسشهای مسابقه از زوجهای جوان در حوزه شناخت همسران نسبت به یكدیگر،سوالات در خصوص فرزندانشان، سوال نمایشی در مورد تربیت فرزندان است.
وی افزود: علاقه مندان می‌توانند از طریق سامانه پیامكی شبكه فرهنگ كه به هنگام پخش برنامه عنوان می‌شود، با ارسال عبارت قند و فرزند به سامانه پیامكی رادیو فرهنگ‌ یا از طریق فضای مجازی در این برنامه ثبت نام كنند.
این برنامه ،پنج شنبه هر هفته از ساعت 14:30 الی 15 از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
قند و فرزند