قند و فرزند پنج شنبه هر هفته از ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

قند و فرزند

با قند و فرزند تمرین زندگی می كنیم / رادیو در تبیین مسائل فرهنگی رسانه ای اثرگذار است

«قند و فرزند » مسابقه ای خاص از رادیو فرهنگ است كه رنگ و بوی خانواده دارد و به دنبال فرهنگسازی درباره فرزند پروری است، برای خیلی‌ها حضور در به این برنامه جالب است، چون همه‌چیز بویِ ازدواج و خانواده و فرزند می‌دهد.

1400/12/19
|
14:31

علیرضا حبیبی مدیر رادیو فرهنگ « قند و فرزند» را نه تنها یك مسابقه رادیویی بلكه تمرینی برای زندگی می داند و می گوید : در فرآیند توسعه فرهنگی ابزارهای ارتباطی مختلفی ایفای نقش می كنند كه به ابزارهای فرهنگی موسومند ،از مهمترین وظایف این ابزارهای فرهنگی ، پیام رسانی در راستای فرهنگ سازی است كه در این مسابقه رادیویی به این مساله توجه ویژه شده است و با انتخاب مناسبترین قالب برای ارسال یا انتقال پیام اثر گذاری آن تقویت شده است .
حبیبی با اشاره به اینكه رادیو بعنوان یكی از مهمترین ابزار توسعه فرهنگی ، نقش عمده ای در مسیر فرهنگسازی در جامعه برعهده دارد. عنوان می كند : اگر رادیو یك موضوع مشخص را به شیوه جذاب و مورد پسند شنوندگان تهیه و ارائه كند ارتباط بین پیام دهنده و پیام گیرنده برقرار شده ‌‌‌و با توجه به نوع این رسانه گرم و اثرگذاری ویژه ای كه دارد پیام به درستی منتقل و موضوع فرهنگ در جامعه تبیین می شود ، از سوی دیگر مسائلی مانند مدت و زمان پخش برنامه های حاوی مسائل فرهنگی ، محل ونحوه اجرای برنامه ، نوع موسیقی مورد استفاده در برنامه و غیره ، ازعوامل تعیین كننده ای هستند كه در موفقیت یا شكست انتقال صحیح فرهنگی نقش بسزایی دارند كه در « قند و فرزند» به آنها توجه شده است .
وی تأكید دارد كه این برنامه به خاطر محتوایی كه دارد، برای تبلیغ ازدواج و فرزند پروری بهترین سبك را در دستور كارش قرار داده است.
حبیبی طراحی این برنامه را توجه به تحقق یكی از دغدغه های جامعه می داند و می گوید : با توجه به منویات مقام معظم رهبری و دستور ایشان مبنی بر نقش رسانه‌ها بر مسئله فرزندآوری و تشویق زوجین جوان به این امر به عنوان نخستین مسابقه در رسانه ملی با محوریت فرزندآوری ویژه زوج‌های جوان رادیو فرهنگ طراحی شد.
مدیر رادیو فرهنگ‌ هدف از برنامه را تشویق و ترغیب زوجهای جوان به بچه دار شدن و پرهیز از تك فرزندی و فرزند آوری بیشتر عنوان می كند و ادامه می دهد :ضرورت طرح بر مبنای رهنمودهای رهبری و توصیه ایشان درباره فرزند اوری و داشتن فرزندان بیشتر در خانواده است.داشتن خواهر و برادر برای فرزندان میتواند آنها را به زندگی امیدوارتر كند و روابط خویشاوندی داشته باشند.
« قند و فرزند» مسابقه ای مخصوص زوج های جوان است كه در سن فرزنداوری قرار دارند و پنجشنبه ها ساعت 14:30به
گویندگی وجیهه حسینیان و علیرضا تابان و نویسندگی و تهیه كنندگی رویا ولی زاده از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
قند و فرزند