از ساعت به مدت

رادیو فرهنگ

ماه شيرين دهنان

نگاهی به مفهوم آرزو در ویژه برنامه ماه شیرین دهنان رادیو فرهنگ

ماه شیرین دهنان؛ ویژه برنامه افطار رادیو فرهنگ، در واپسین روزهای ماه مبارك رمضان به استناد آیاتی از سوره شعرا به بررسی مفهوم آرزو اختصاص یافته است.

1400/02/20
|
10:04

در برنامه ماه شیرین دهنان ویژه افطار ماه مبارك رمضان رادیو فرهنگ در افطار 27 رمضان المبارك امشب دوشنبه 20 اردیبهشت ماه با حضور كارشناسان مذهبی؛ به تفسیر و بیان نكات مهم آیه 58 سوره شعرا در لحظات پرداخته می شود.
در این برنامه آیاتی از سوره شعرا در رابطه با آرزو تشریح موضوعی می شود
واژه‌هایی چون "تمنی"، "لیت" و "لو" در قرآن كه در معنای آرزو به كار رفته است و علاوه برترین در اشعار عرب سابقة دیرینه‌ای دارد كه نمونه‌هایی از آنها در كتب ادبی از جمله "مغنی اللبیب" ابن‌هشام تقل شده است و انواع آرزو نیز در كتاب الهی مطرح شده است .
گفتنی است « ماه شیرین دهنان » بخش های مختلفی دارد كه ازجمله كارشناسی وبیام نكات اخلاقی و فرهنگی و نگاهی به بركات رمضان بر اساس آیات و روایات همراه با حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن پرورش عمارت، نادر كریمیان سردشتی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان از جمله آنها است .
در بخش جان جانان نیز با صدای استاد ساعد باقری حكایت های اخلاقی روایت می شود، رمضان ماه امید برای ظهور نیز بخش دیگری از این برنامه با مضمون خودسازی برای زمینه سازی ظهور حضرت ولیعصر عج است .
ماه شیرین دهنان كاری است از گروه كتاب رادیو فرهنگ؛ به تهیه كنندگی زهرا نصراللهی كه ساعت 19:30 روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف 585 كیلوهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
ماه شیرین دهنان