سعدی نامه هر روز از ساعت هر روز به مدت كوتاه

رادیو فرهنگ

سعدي نامه

گشت ‌گذاری در بوستان و‌گلستان با سعدی نامه رادیو فرهنگ

برنامه "سعدی نامه" با موضوع بیان و‌بررسی حكمت های سعدی از آغاز سال نو در جدول پخش رادیو فرهنگ قرار می گیرد.

1400/12/27
|
10:30

"سعدی نامه" عنوان برنامه ای 15 دقیقه ای از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ است كه با همراهی استاد مهدی امین فروغی به بررسی حكمت های مطرح شده در آثار سعدی اختصاص دارد.
دو كتاب گلستان و بوستان سعدی در نور و نظم حاصل شناخت او از انسان است و این دو اثر گرایش انسانی دارد، این برنامه با توجه به اهمیت گلستان و بوستان سعدی در فرهنگ و ادب فارسی و نیز اهمیت این دو اثر در تربیت و اخلاق و با هدف افزایش امید و نشاط در میان مردم، حكمت های سعدی شیراز در داستان های این دو‌اثر را برای مخاطبان بازگو می كند.
در این برنامه شنوندگان همراه با استاد مهدی امین فروغی شده و حكمت های گلستان و اشعار نغز بوستان را از زبان وی می شنوند .
گفتنی است در «سعدی نامه» با توجه به اینكه در اغلب اشعار سعدی، تفسیر زندگی هدفدار و تبیین و ظایف فردی، خانوادگی و اجتماعی انسانی و موضوعاتی چون; احسان به پدر و مادر، صله رحم، احترام به معلم، اكرام میهمان، شفقت به یتیم و اسیر و فقیر، آداب سخن گفتن، تربیت فرزند، فواید پرهیزگاری و پاكدامنی، ایثار و بخشندگی، حق شناسی، فروتنی، شكیبایی، وفاداری، امیدواری، رازداری، پاكیزگی، نظم و ترتیب در امور، اعراض از لغوگویی و عیب جویی و غیبت و آزمندی و غرور و حسادت و... به كرات دیده می شوند این موضوعات با شاهد مثال از داستان ها و اشعار سعدی بیان می شوند.
علاقه مندان می توانند برنامه سعدی نامه را هر بامداد ساعت 1:30 روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوند

دسترسی سریع
سعدی نامه