هزاره ادب پارسی شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 23:00 به مدت 15 دقیقه

رادیو فرهنگ

هزاره ادب پارسي

نگاهی به رواج غزل عرفانی در تاریخ ادبیات ایران در رادیو فرهنگ

برنامه «هزاره ادب پارسی» سه شنبه 11 آذرماه، به موضوع رواج غزلیات عرفانی در تاریخ ادبیات ایران می پردازد.

1399/09/11
|
09:28

برنامه هزاره ادب پارسی كه با هدف معرفی مشاهیر ادب فارسی با گویندگی بهروز رضوی از رادیو فرهنگ پخش می شود، امروز به سراغ بخش مهمی از تاریخ ادبیات ایران یعنی عرفان با تكیه بر غزل عرفانی رفته است.
در این برنامه علاقه مندان با فراز و نشیب های ادبیات فارسی از ظهور شاعران و ادیبان ادب عرفانی تا شاخص های محتوایی این نوع نگرش در ادبیات آشنا می شوند.
ادبیات عرفانی یا ادبیات صوفیانه، قسمتی از میراث منثور و منظوم ادبی است كه شاعران عارف یا عارفان شاعر، تحت تأثیر مشرب تصوف به وجود آورده‌اند و دربرگیرنده‌ی قسمت عظیمی از ادبیات پارسی است.
این برنامه بر مبنای كتاب ارزشمند «تاریخ ادبیات در ایران» اثر شادروان دكتر ذبیح الله صفا و كتاب های شادروان یحیی آرین پور (از صبا تا نیما و از نیما تا روزگار ما) تولید می شود.
برنامه «هزاره ادب پارسی» در گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ به مدیریت مرتضی صداقتگو و به تهیه كنندگی سید محمد حسینی باغسنگانی و نویسندگی محمد باقر رضایی تولید و شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 23:00 از رادیو فرهنگ پخش می شود و پس از پخش، در سایت این شبكه رادیویی و اپلیكیشن ایرانصدا بارگذاری می شود تا برای عموم مخاطبان، قابل دسترسی باشد.

دسترسی سریع
هزاره ادب پارسی