مستند فرهنگ شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

مستند فرهنگ

روایت مستندی از زندگی شهید احمد كشوری در رادیو فرهنگ

رادیو فرهنگ در آستانه سالروز شهادت شهید احمد كشوری « مستند فرهنگ» را به روایت زندگی و رشادت های این شهید خلبان اختصاص داده است.

1402/09/15
|
08:42

شهید امیر سرتیپ خلبان احمد كشوری 18 آذر ماه 1359 در حالی كه از مأموریتی بسیار دشوار پیروز باز می‌گشت، در منطقه میمك هدف حمله یك فروند میراژ عراقی قرار گرفت و به شهادت رسید.
وی فرماندهی تیم آتش هوانیروز در استان ایلام را به عهده داشت و بارها در هوای ابری و بارانی پرواز می‌كرد و سرانجام عشق به ولایت او را تا ملكوت راهی كرد. هلی كوپتر شهید امیر سرتیپ خلبان احمد كشوری بعد از یك عملیات موفق، مورد اصابت راكت های دو میگ قرار گرفت و با اینكه هلی كوپتر داشت در آتش می سوخت، توانست آن را به خاك خودی برساند، اما دیگر مجالی نمانده بود و آسمانی شد.
در برنامه « مستند فرهنگ» امروز چهارشنبه 15 آذرماه كه تلاش گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ است اعضای خانواده و همرزمان شهید كشوری درباره ی رشادت های ایشان و شیوه و زمان شهادتشان خاطراتی را بیان می‌كنند نكاهی به ویژگی‌های شخصیتی و حرفه ای ایشان از دیگر محورهای این مستند رادیویی است.

گفتنی است؛ « مستند فرهنگ»ساعت 14:30 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود؛ این برنامه امروز 15 آذرماه روایتگر زندگی شهید احمد كشوری است.

دسترسی سریع
مستند فرهنگ