مستند فرهنگ شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

مستند فرهنگ

روایتی از شهید جاویدالاثر «حمید باكری» در رادیو فرهنگ

برنامه « مستند فرهنگ» در هفته دفاع مقدس روایتگر زندگی شهدای هشت سال دفاع مقدس است این برنامه یكشنبه 2 مهرماه مستندی از زندگی شهید «حمید باكری» است.

1402/07/02
|
09:39

«مستند فرهنگ» كه این‌هفته به بررسی و تحقیق درباره فرماندهان دفاع مقدس پرداخته و مروری بر زندگی این سربازان اسلام و وطن دارد، در این قسمت به شرح سرگذشت سردار شهید حمید باكری می پردازد.
شهید حمید باكری از رزمندگان دفاع مقدس بود كه در ابتدای سال 1334 در شهرستان ارومیه به دنیا آمد. او به دلیل شهادت برادر بزرگش با مسائل سیاسی و فساد دستگاه شاهنشاهی آشنا شد. بعد از پایان دوران خدمت سربازی در شهر تبریز با برادرش مهدی فعالیت مؤثر خود را علیه رژیم آغاز كرد و خودسازی و تزكیه نفس شهید نیز بیشتر از این دوران به بعد بوده است.

شهید حمید باكری در دوران دفاع مقدس، جانانه و تمام قد از خاك مقدس این مرز و بوم دفاع كرد. این رزمنده دلاور پس از آنكه فرمان تشكیل ارتش 20 میلیونی از سوی امام خمینی (ره) صادر شد، به بسیج پیوست و در پی آن عازم خط مقدم جبهه شد. این شهید پس از شركت در عملیات‌های موفقیت‌آمیزی، چون «مسلم بن عقیل»، «خیبر» و… سرانجام در جریان عملیات خیبر در تاریخ 6 اسفند 1362 بر اثر اصابت آرپی‌جی به شهادت رسید.
« مستند فرهنگ» را از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ ساعت14:30 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز بشنوید.

دسترسی سریع
مستند فرهنگ