مستند فرهنگ شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 15:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

مستند فرهنگ

داستان زندگی دوبرادر جهانگرد در رادیو فرهنگ

مستند فرهنگ ساعت14:30 امروز با روایتی از زندگی برادران امیدوار (برادران جهانگرد، پژوهشگر و مستندساز ایرانی) از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1401/04/25
|
13:12

برنامه« مستند فرهنگ» امروز شنبه 25تیرماه به بازخوانی ماجراهای «برادران امیدوار» اختصاص دارد.
« مستند فرهنگ» روایتی از زندگی مفاخر فرهنگی كشور است كه امروز روایتگر زندگی و سفر «برادران امیدوار» دو مستندسازی است كه با شعار «همه متفاوت، همه خویشاوند» دور دنیا را می گردند، روی آنتن می رود.
برنا، «عیسی امیدوار» و «عبدالله امیدوار» دو برادر جهانگرد ، پژوهشگر و مستند ساز ایرانی هستند كه با شعار «همه متفاوت، همه خویشاوند» سفر خود را به دور دنیا شروع كردند.

این دو برادر از اوایل پاییز سال 1333 شمسی سفر توریستی و پژوهشی خود به دور دنیا را با سفر به سوی مرزهای شرقی ایران و افغانستان آغاز كردند. پس از گذر از افغانستان، پاكستان و هند به سوی تبت، آسیای جنوب شرقی و استرالیا سفر كردند. در ادامه با گذر از اقیانوس آرام به آلاسكا، آمریكای شمالی و آمریكای جنوبی رفتند و سرانجام از اقیانوس اطلس وارد اروپا شدند و ....

برادران امیدوار به عنوان نخستین گردشگران معاصر ایرانی به خاطر شعار «پیام صلح جهانی را با یجاد دهكده ای جهانی برای مردم دنیا به ارمغان آوریم» مورد تقدیر دبیركل سازمان شهروند جهانی قرار گرفتند.
عبدالله امیدوار 23 تیر ماه سال جاری دارفانی را وداع گفت.
«مستند فرهنگ» ساعت 14:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
مستند فرهنگ