ایران جغرافیای مهربانی هر روز از ساعت متغیر به مدت 5 دقیقه

رادیو فرهنگ

ايران جغرافياي مهرباني

رویكرد همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" ترویج گفتمان جهادی است

مدیر شبكه رادیویی فرهنگ با بیان اینكه فعالیت‌های جهادی و خیرخواهانه ظرفیتی برای رفع مشكلات جامعه است گفت: رویكرد همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" و رسالت رادیو فرهنگ در آن نیز ترویج و تبدیل كارهای جهادی به گفتمان عمومی است.

1399/12/09
|
11:26

علیرضا حبیبی جمعه 8 اسفندماه، در آستانه نخستین همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" در سبزوار بیان داشت : رادیو فرهنگ با توجه به برنامه‌كاری خود كه توجه به مسائل فرهنگی است ماموریت مضاعفی تحت عنوان فرهنگ سازی بر عهده دارد.

وی ادامه داد: یكی از موارد فرهنگ سازی در حوزه نیكوكاری است و اینكه مردم مهرورزی كنند از این رو رادیو فرهنگ با پیشتیبانی رسانه‌ای در این حوزه و انعكاس فعالیت‌های خیرخواهانه برای ترویج تفكر و گفتمان جهادی تلاش می كند.

مدیر شبكه رادیویی فرهنگ گفت: در بروز مشكلات اجتماعی چنانچه مردم مهرورزی و همدردی كنند زودتر به نتیجه می رسیم برای نمونه عزم و خودباوری پس از سیل بهار 98 كه بیش از 17 استان كشور را درگیر كرد و گروه‌های مختلف مردمی، جهادی و نیكوكاری شكل گرفت، بخشی از فعالیت مردم درگیر كار و امور خیر شد.

وی افزود: با شیوع ویرس كرونا و پیام مقام معظم رهبری مبنی بر كمك مومنانه و رزمایش همدلی، موجی از حركات جهادی در كشور با هدف رفع مشكلات معیشتی اقشار نیازمند شكل گرفت.

حبیبی ادامه داد: در این راستا رادیو فرهنگ پویشی به وسعت جغرافیای ایران با عنوان "ایران، جغرافیای مهربانی" راه‌اندازی كرده كه در پایان هر سال از خیران و نیكوكاران قدردانی شده و نشان معنوی سفیر نیكوكاری به آنان اهدا می‌شود.

وی گفت: پس از قدردانی رهبر معظم انقلاب از پویش هر محله یك قربانی در سبزوار به این نتیجه رسیدیم كه نخستین گام همایش ملی ایران جغرافیایی مهربانی در سبزوار برگزار شود.

مدیر شبكه رادیویی فرهنگ افزود: پس از تشكیل ستاد ملی و استانی، ارتباط با خیران كشور و بنیاد فرهیختگان ایجاد شد و قرارگاه جهادی امام حسین (ع) برای حضور تیم‌های متخصص جهادی دندانپزشكی و جراحی فك و صورت و معاینه و درمان رایگان بیماران در سبزوار اعلام آمادگی كرد.

وی ادامه داد: از دیگر محورهای این همایش در حوزه فرهنگ، تجهیز و راه اندازی اولین كتابخانه فرهنگی و خیریه كشور در روستای ملوند بخش روداب سبزوار است.

حبیبی گفت: همچنین در همایش "ایران، جغرافیای مهربانی" از خیران و كارآفرینان حوزه اشتغال دعوت شده كه نشست علمی و تخصصی با موضوع توسعه و ترویج فرهنگ نیكوكاری و فقر زدایی بر مبنای كار خیر برگزار كنند.
سردار رستم قاسمی مشاور عالی و اقتصادی فرمانده كل سپاه پاسداران، منوچهر رزمجو معاون سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی توسعه روستایی كشور، معاون كمیته امداد امام خمینی (ره) و معاون جهاد دانشگاهی كشور و مدیر كل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خراسان رضوی برخی از میهمانان ویژه همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" در سبزوار هستند.

نخستین همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" در شهرستان سبزوار از صبح پنجشنبه به مدت سه روز آغاز شده است و رادیو فرهنگ نیز این رویداد مهم را پوشش می‌دهد.

این همایش بخشی از آئین بزرگ ملی "ایران، جغرافیای مهربانی است" كه از این پس به پیشنهاد رادیو فرهنگ در سراسر كشور برگزار خواهد شد.

شهرستان 285 هزار نفری سبزوار در 230 كیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

دسترسی سریع
ایران جغرافیای مهربانی