با كاروان شعر و موسیقی شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 10 دقیقه

رادیو فرهنگ

با كاروان شعر و موسيقي

«حیلت رها كن» را با یاد فرامرز پایور از رادیو فرهنگ بشنوید

تصنیف «حیلت رها كن»(سوی مستان) در برنامه «با كاروان شعر و موسیقی» امروز پخش و بررسی می كند.

1400/10/22
|
10:16

در برنامه«با كاروان شعر و موسیقی» كه به بررسی شناسنامه آثار موسیقی ایرانی اختصاص دارد، امروز چهارشنبه 22 دی ماه تصنیف «حیلت رها كن»(سوی مستان) اثر فرامرز پایور بر روی شعری از مولانا جلال الدین اجرا شده، انتخاب شده است.
در این برنامه شناسنامه وچگونگی شكل گیری این تصنیف از شعر تا آهنگسازی و اجرا معرفی می شود.
برنامه شماره 420 كاروان شعر و موسیقی تصنیف «حیلت رها كن»(سوی مستان) ، اثری از آثار فرامرز پایور با شعر مولانا جلال الدین می باشد و بازخوانی آن با صدای محمد اصفهانی با نام " افسانه" و عبدالوهاب شهیدی اجرا شده است.

گفتنی است؛ فرامرز پایور؛ موسیقی دان ایرانی، ردیف‌دان، آهنگ‌ساز، مدرس و نوازنده سنتور و محقق موسیقی ایرانی بود. وی چهره ماندگار و یكی از تأثیرگذارترین‌ چهره های موسیقی ایرانی است.

بیش از هزار و پانصد ساعت اجرای گروهی و فردی روی صحنه‌های داخل و خارج از كشور، آهنگ‌سازی و تنظیم قطعات فراوان موسیقی، تربیت صدها شاگرد از چهار نسل متوالی، نت‌نویسی قطعات فراوانی از پیشینیان، حضور در هنرستان و هنركده موسیقی ملی، اداره هنرهای زیبا و واحد موسیقی رادیو تلویزیون ملی ایران، نگارش كتب آموزشی سنتور ، نظارت بر كار گروه‌های دیگر و تصحیح آن‌ها و... بخشی از آثار و فعالیت‌های ایشان می باشد.

برنامه «با كاروان شعر و موسیقی» را به تهیه كنندگی یلدا احتشامی و گویندگی مریم واعظ پور ساعت 11:45 روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
با كاروان شعر و موسیقی