با کاروان شعر و موسیقی شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 10 دقیقه

رادیو فرهنگ

با كاروان شعر و موسيقي

یادواره ای برای همایون خرم‌با پخش «رفته» در رادیو فرهنگ

تصنیف «رفته» به یاد همایون خرم امروز سه شنبه 23شهریور ماه 1400 در برنامه « باکاروان شعر و‌ موسیقی» رادیو فرهنگ پخش و بررسی می شود.

1400/06/23
|
10:02

برنامه با کاروان شعر و‌موسیقی کاری از گروه تولید و تامین است که به بررسی شناسنامه شعر و‌موسیقی آثار موسیقیایی کشور اختصاص دارد و در برنامه شماره 350 از این برنامه تصنیف «رفته» از آثار همایون خرم؛پخش و بررسی می شود .
گفتنی است ؛همایون خرم نوازنده نامدار ویولن، موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز و عضو شورای عالی خانه موسیقی محسوب می شود که در میان دوستداران این هنر به جهت ساخت ملودی ترانه‌های «تو ای پری کجایی» و «امشب در سر شوری دارم» شناخته شده‌است. خرم را می‌توان همچنین از پیشگامان رونق و شکوفایی رادیو در دهه‌های 30 و 40 خورشیدی دانست که تلاش‌های وافری جهت پیشرفت و پرورش نسل جدید موسیقی ایران انجام داد.
تصنیف « رفته » که امروز پخش و بررسی می شود بر روی شعری از رحیم معینی کرمانشاهی ساخته شده است و خوانندگانی چون علی زند وکیلی ، سالار عقیلی و مصطفی جلالی پور آن را بازخوانی کرده اند.
بازخوانی این اثر با صدای علی زندوکیلی؛ با نام "رفتی"، با تنظیم پویان رمضانی و نوازندگی پیانوی سامان احتشامی اجرا شده است.
برنامه «با کاروان شعر و موسیقی» به تهیه کنندگی یلدا احتشامی و گویندگی مریم واعظ پور، ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 کیلوهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌ شود.

دسترسی سریع
با کاروان شعر و موسیقی