با كاروان شعر و موسیقی شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 10 دقیقه

رادیو فرهنگ

با كاروان شعر و موسيقي

پخش دكلمه قیصر امین پور از بهشت یاد در كاروان شعر ‌وموسیقی رادیو فرهنگ‌

برنامه«با كاروان شعر و موسیقی» رادیو فرهنگ، شنبه 13 اسفند با پخش«بهشت یاد» علیرضا افتخاری، ترانه این اثر را بررسی می‌كند.

1401/12/13
|
08:57

در برنامه شماره ٥٢٠، قطعه بهشت یاد از آلبوم نیلوفرانه با صدای علیرضا افتخاری، آهنگسازی عباس خوشدل و از سروده‌های زنده‌یاد قیصر امین‌پور بررسی می‌شود.
همچنین در این برنامه صحبت‌های علیرضا افتخاری درباره این اثر، قسمتی از دكلمه یك شعر و صحبت‌ها و صدای قیصر امین‌پور روی آنتن می‌رود.

قطعه موسیقی بهشت یاد (ای نامت از دل و جان) ششمین قطعه از آلبوم نیلوفرانه است كه بخشی از آن‌«ای نامت از دل و جان در همه جا به هر زبان جاری/عطر پاك نفست سبز و رها از آسمان جاری/نور یادت همه شب در دل ما چو كهكشان جاری» تكرار می شود،
قطعه‌ی بهشت یاد (ای نامت از دل و جان در همه جا به هر زبان جاری است) برای اولین بار با یك اركستر 60 نفره روی صحنه آمد و قطعاتی دیگر به انضمام بهشت یاد را از آلبوم نیلوفرانه اجراء شد. استاد علیرضا افتخاری پس از 20 سال قطعه‌ی بهشت یاد و قطعاتی دیگر از این آلبوم را در تالار وحدت تهران به رهبری اركستر ملی استاد فریدون شهبازیان در دوشنبه 27 دی ماه 1395 به اجراء درآورد.
برنامه«با كاروان شعر و موسیقی» به تهیه‌كنندگی یلدا احتشامی ساعت 11:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 585 كیلوهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
با كاروان شعر و موسیقی