با كاروان شعر و موسیقی شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 10 دقیقه

رادیو فرهنگ

با كاروان شعر و موسيقي

پخش«نوایی نوایی» با بازخوانی رضا رویگری در «با كاروان شعر و موسیقی» رادیو فرهنگ

شنوندگان رادیو فرهنگ‌ در برنامه«با كاروان شعر و‌ موسیقی» امروز یكشنبه 22 خرداد قطعه خاطره انگیز «نوایی نوایی» را با بازخوانی « رضا رویگری» می شنوند.

1401/03/22
|
08:51

در برنامه شماره ٤٥٩«با كاروان شعر و‌ موسیقی» كه به بررسی شناسنامه آثار فاخر موسیقی اختصاص دارد، قطعه ماندگار نوایی ترانه‌ای محلی خراسانی كه غلامعلی پورعطایی و عثمان محمد پرست انداز خوانده اند و از سرشناس‌ترین آهنگ‌های اجرا شده به شمار می‌رود پخش و بررسی می شود.
قطعه نوایی نوایی از آثار ( اشعار) طبیب اصفهانی با صدای زنده یاد عثمان محمد پرست در این برنامه پخش می شود ‌‌در ادامه قسمتی از مصاحبه این دوتار نواز فقید تقدیم شنوندگان خواهد شد.
گفتنی است ، این هنرمند كه اردیبهشت ماه سال جاری در 94 سالگی درگذشت ، كه زاده شهر "خواف" از توابع خراسان رضوی بود، و از 10 سالگی نوازندگی می‌كرد، از شناخته شده‌ترین هنرمندان "موسیقی مقامی" كشور محسوب می‌شُود. اجرای ترانه "نوایی ـ نوایی"، از مشهورترین آثار برجای مانده از مرحوم استاد محمدپرست است.
همچنین در برنامه امروز بازخوانی اثر با صدای رضا رویگری پخش می شود .
برنامه « با كاروان شعر و موسیقی» را ساعت 12:30 به تهیه كنندگی «یلدا احتشامی» و اجرای « مریم واعظ پور» روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

دسترسی سریع
با كاروان شعر و موسیقی