با كاروان شعر و موسیقی شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 10 دقیقه

رادیو فرهنگ

با كاروان شعر و موسيقي

خاطره‌بازی با تیتراژ‌ی ماندگار در رادیو فرهنگ/« گشته خزان نوبهار من» بررسی می شود

«برنامه «با كاروان شعر و موسیقی» امروز سه شنبه17 خرداد ساعت 12:30 با پخش و بررسی تیتراژ ماندگار سریال كیف انگلیسی روی آنتن رادیو فرهنگ می رود.

1401/03/17
|
09:30

برنامه شماره ٤٥7, از مجموعه برنامه « باكاروان شعر و موسیقی» امروز به بررسی شناسنامه شعر و آهنگسازی و اجرای قطعه گشته خزان نوبهار من اختصاص دارد .
این اثر موسیقی تیتراژ سریال تلویزیونی «كیف انگلیسی» به آهنگسازی فرهاد فخرالدینی است كه از تیتراژهای ماندگار است.
فرهاد فخرالدینی را به عنوان یكی سردمداران ساخت موسیقی تیتراژهای ماندگار سریال‌های تلویزیونی بدانیم كه در این حوزه همراه با معدود آهنگسازان دیگر یكی از ركوردداران تولید آثار شاخص است،موسیقیدانی كه با نبوغ و خلاقیت مثال زدنی خود در حوزه ساخت موسیقی فیلم، ملودی‌هایی را خلق می‌كند كه تا هر زمان ذهن یاری می‌دهد جای ماندگاری دارد
علاوه بر موسیقی تیتراژ سریال كه به خودی خود می‌توانست در ماندگاری فضای موسیقایی اثر در ذهن مخاطب نقش مؤثری را ایفا كند، این قطعه «گشته خزان نوبهار من » علیرضا قربانی بود كه به عنوان یك ملودی خاطره ساز توانست به نمایندگی از كلیت موسیقایی سریال مورد توجه قرار گیرد.
این تصنیف شعری از تورج نگهبان و از ساخته‌های عباس شاپوری است و در واقع فخرالدینی با تنظیم مجدد و به‌كارگیری آن در مجموع موسیقی‌های سریال كیف انگلیسی آن را دوباره زنده كردو علیرضا قربانی آن را بازخوانی كرده است .
برنامه « با كاروان شعر و موسیقی » را به تهیه كنندگی « یلدا احتشامی» و اجرای
« مریم واعظ پور» ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

دسترسی سریع
با كاروان شعر و موسیقی