هفت اقلیم شنبه تاجمعه از ساعت 16:00 تا 16:55 به مدت 55 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

جمعه های نمایشی « هفت اقلیم» رادیو فرهنگ

برنامه هفت اقلیم روز جمعه 21 مهر با موضوع تئاتر از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1402/07/21
|
09:27

این‌مجله رادیویی كه به تهیه كنندگی سیدهادی موسوی نژاد ساعت16:00 از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ پخش می شود بخش های مختلفی دارد كه به موضوع هنرهای نمایشی می پردازد.
گفتگو با با رضا كشاورز عضو هیئت داوران و نیز هیات انتخاب آثار راه یافته به بخش های نهایی «جشنواره بین المللی پانتومیم زنجان»درباره انگیزه برگزاری جشنواره در این استان و داوری و چگونگی انتخاب اثار و ... یكی از بخش های برنامه« هفت اقلیم» است.
همچنین در این برنامه با مرجان خرسندی كارگردان پانتومیم امپراطور از استان تهران راه یافته به بخش خیابانی جشنواره‌ گفتگو می شود.
مروری بر اخبار تئاتر و نمایش كشور و بررسی وضعیت تئاتر استان زنجان در گفتگو با حسین نجفی ،رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان، به بهانه برگزاری جشنواره بین المللی پانتومیم در این استان از دیگر بخش های این برنامه است.
در بخشی از هفت اقلیم این جمعه ،با «اكبر صادقی» كارگردان پانتومیم «شاه لیر» از استان اردبیل ازجمله آثار راه یافته به بخش صحنه‌ای ایی رقابتی (اصلی ) جشنواره همچنین «امیر بشیری» كارگردان «كنسرت نمایش كلنل»روایتی از زندگی و مبارزات ضد رضا خانی كلنل محمد تقی خان پسیان) به خاطر اجرای این كنسرت نمایش در تالار وحدت گفتگو می شود.
« هفت اقلیم» جمعه ها را به تهیه كنندگی سیدهادی موسوی نژاد ،همراهی« محمدعلی شهیدی» و اجرای كارشناسی «امین خرمی» از رادیو فرهنگ را روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز بشنوید.

دسترسی سریع
هفت اقلیم