هفت اقلیم شنبه تاجمعه از ساعت 16:00 تا 16:55 به مدت 55 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

گرامیداشت روز ملی سینما در «هفت اقلیم» رادیو فرهنگ / دیالوگ های شنیدنی با صدای اساتید سینما

روزملی سینما هر سال در بیست و یكم شهریور ماه جشن گرفته می‌شود؛رادیو فرهنگ در این روز برنامه های متنوعی را روی آنتن می برد.

1402/06/21
|
08:38

سه شنبه 21 شهریور از ساعت 16:00 برنامه « هفت اقلیم» گروه ادب و هنر به طور ویژه روز ملی سینما را گرامی می دارد.
سعید نجاتی مشاور مدیر عامل و مدیر كانون دانش‌آموختگان انجمن سینمای جوانان ایران. و فیلم‌ساز قدیمی دفتر قم و مربی دفاتر سینمای جوان و قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی از جمله مهمانان این برنامه هستند.
گزارشی از جشن سینمای مهر و پخش دیالوگ های ماندگار اساتید بازیگری چون جمشید مشایخی ، علی نصیریان ، محمدعلی كشاورز ،داوود رشیدی ، پرویز پرستویی و...از دیگر بخش های این برنامه است.
ویژه برنامه روز سینما را امیررضا راز تهیه می كند و امین خرمی كارشناس مجری نگین خواجه نصیر گوینده و سهیلا رضایی دستیار تهیه این برنامه هستند.
یادآور می شود،رادیو فرهنگ به طور مستمر یك‌روز از پخش برنامه های «بوطیقا» و« هفت اقلیم» را به سینما اختصاص داده است .
برنامه هفت اقلیم رادیو فرهنگ روزهای پنجشنبه از ساعت 16:00 آخرین رویداد های سینمای ایران و جهان را مورد بررسی قرار می دهد و در «بوطیقا» دوشنبه ها از ساعت21:00 فیلمنامه اثار سینمایی بررسی می شوند.

در روزهای ویژه سینما برنامه«هفت اقلیم» امین خرمی به عنوان كارشناس حضوری هر هفته یكی از فیلم های سینمایی را بررسی می كند ، معرفی ژانر های مختلف سینمایی و سینمای مولف، دیالوگ ماندگار و صحبت در مورد چند فیلم پر مخاطب در ژانر های مختلف و معرفی موسیقی فیلم و‌ كتاب های حوزه سینما، یادی از هنرمندان سینما به مناسبت میلاد یا وفات آنها و ...جمله بخش های هفت اقلیم پنجشنبه ها است كه این هفته به سینمای دینی اختصاص دارد.

هفت اقلیم از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز پخش می‌شود.
همچنین « بوطیقا» عنوان برنامه‌ ای پژوهش محور به تهیه كنندگی مریم قاسمی از رادیو فرهنگ است كه دوشنبه ها ساعت 21:00 به نقد و بررسی فیلمنامه های آثار سینمایی اختصاص دارد.
«كوروش حسینی »؛ استاد دانشكاه، پژوهشگر ومنتقد سینما و« مصطفی محمودی» منتقد سینما كارشناسان این برنامه هستند.
در برنامه «بوطیقا» شنوندگان رادیو فرهنگ تیزر و بخشهایی از فیلم انتخابی هفته را نیز می شنوند.
گفتنی است به مناسبت روز سینما برنامه« صبح به وقت فرهنگ» كه از ساعت 6:10 روی آنتن می رود نیز بخش قاب صدا و سوال تعاملی برنامه را به این مناسبت اختصاص داده است.

دسترسی سریع
هفت اقلیم