هفت اقلیم شنبه تاجمعه از ساعت 16:00 تا 16:55 به مدت 55 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

با رادیویی ها تا بررسی تجربه شنیداری مردم ایران در«هفت اقلیم»رادیو فرهنگ

برنامه «هفت اقلیم» امروز با موضوع تجربه شنیداری مردم ایران در دهه های آغازین سده چهاردهم خورشیدی از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1402/04/11
|
09:59

در برنامه هفت اقلیم پس از اینكه در هفته گذشته تحلیل تاریخی-فرهنگی تجربه شنیداری مردم ایران در دهه‌ های ١٣١٠ و ١٣٢٠ (پهلوی اول) با توجه به ورود دستگاه های شنیداری مانند گرامافون‌ و رادیو به ایران مورد توجه قرار گرفت امروز یكشنبه 11 تیرماه 1402 این‌بار تجربه شنیداری مردم ایران در دهه های آغازین سده چهاردهم خورشیدی بررسی می شود .
در بخش اول گفتگو این‌برنامه با عنوان« مشق رادیو » با هوشنگ جاوید پژوهشگر حوزه موسیقی گپ و‌گفتی انجام شده كه پخش می شود
جاوید در چهاردهم خرداد 1338 در تهران متولد شد و در تهران و مشهد دوران نوجوانی و جوانی خود را سپری كرد و در رشته فیلمبرداری و نورپردازی از دانشكده صدا و سیما فارغ‌التحصیل شد. جاوید پرورش‌یافته مكتب حضرت استاد شادروان سید ابوالقاسم انجوی شیرازی بنیانگذار مكتب مركز فرهنگ مردم ایران در صدا و سیما است و در این سال‌ها مسئولیت‌های فراوانی را نیز بر عهده داشت

"آیا شما این صدا را میشناسید؟" عنوان بخش تعامل با مخاطبان است كه امروز صدای « فاطمه نیرومند» گوینده پیشكسوت رادیو پخش می شود و در ادامه نیز «كوك هشتم» عنوان بخشی دیگر از « هفت اقلیم» امروز پخش می شود كه به معرفی موسیقی و آشنایی با غلامحسین بنان اختصاص دارد.
سمیه نجفی گزارشی در خصوص برنامه های شاخص رادیو با عنوان "از رادیو چه خبر؟"دارد و در ادامه بخش دوم گفتگو با بهروز رضوی در حوزه تجربه شنیداری مردم و گویندگی در رادیو نیزدر « هفت اقلیم» امروز پخش می شود.
معرفی برنامه "بیست شو"از رادیو صبا و گفتگو با تهیه كننده و عوامل این برنامه از دیگر بخش های برنامه« هفت اقلیم» امروز است.

برنامه« هفت اقلیم» از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ روزهای یكشنبه به تهیه كنندگی سعید فرح آبادی ساعت 18:15 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
هفت اقلیم