هفت اقلیم شنبه تاجمعه از ساعت 16:00 تا 16:55 به مدت 55 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اقليم

از بررسی تحلیل تاریخی-فرهنگی تجربه شنیداری مردم ایران در دوره پهلوی اول تا گفتگو با« رادیویی ها» در رادیو فرهنگ

برنامه «هفت اقلیم» امروز با موضوع تحلیل تاریخی-فرهنگی تجربه شنیداری مردم ایران در دوره پهلوی اول از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1402/04/04
|
10:04

در برنامه هفت اقلیم امروز یكشنبه 4 تیرماه 1402 تحلیل تاریخی-فرهنگی تجربه شنیداری مردم ایران در دهه‌ های ١٣١٠ و ١٣٢٠ (پهلوی اول) با توجه به ورود دستگاه های شنیداری مانند گرامافون‌ و رادیو به ایران مورد توجه قرار می گیرد.
در بخش اول گفتگو این‌برنامه با عنوان« مشق رادیو » با داوود جمشیدی تهیه كننده رادیو در زمینه تجربیات تهیه كنندگی در رادیو گپ و‌گفتی انجام شده كه پخش می شود

"آیا شما این صدا را میشناسید؟" عنوان بخش تعامل با مخاطبان است كه امروز صدای « حسن آزادی» گوینده پیشكسوت رادیو پخش می شود و در ادامه نیز با هوشنگ جاوید در حوزه تجربه شنیداری مردم در آغاز آمدن گرامافون و رادیو گفتگو خواهد شد.
«كوك هشتم» عنوان بخشی دیگر از « هفت اقلیم» امروز است كه به معرفی موسیقی و آشنایی با مرتضی محجوبی آهنگساز و‌نوازنده پیانو و از بنیان‌گذاران موسیقی ملی ایران اختصاص دارد.
سمیه نجفی گزارشی در خصوص برنامه های شاخص رادیو با عنوان "از رادیو چه خبر؟"دارد و در ادامه بخش دوم برنامه خاطره انگیز "فرهنگ مردم"،مصاحبه با گویندگان و عوامل این برنامه پخش می شود.
معرفی برنامه "بیست شو"از رادیو صبا و گفتگو با تهیه كننده و عوامل این برنامه از دیگر بخش های برنامه« هفت اقلیم» امروز است.
برنامه« هفت اقلیم» از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ روزهای یكشنبه به تهیه كنندگی سعید فرح آبادی ساعت 18:15 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
هفت اقلیم