ایران دخت یك شنبه هر هفته از ساعت 16:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

ايران دخت

گپی با بانوی هنرمند قلم زنی در «ایراندخت» رادیو فرهنگ

رادیو فرهنگ در برنامه « ایراندخت» یكشنبه اول اسفند ماه میزبان «مهسا قنبرزاده» بانوی هنرمند قلم زنی است.

1400/12/01
|
08:59

مهسا قنبرزاده قلم‌زن و احیاء‌كننده هنر قلم‌زنی در استان اردبیل است، بانویی كه با قلم و چكش مرز محدویت‌ها را در نوردید، با هدف زنده نگداشتن هنر و فراهم كردن یك شغل مناسب برای بانوان راهش را پیش گرفت و ناهمواری‌ها و سختی‌ها را درس زندگی دانست تا حال علاوه براحیاءكننده هنر قلم‌زنی اردبیل، عنوان بانوی كارآفرین كشور را نیز كسب كند.
این بانوی قلم‌زن اردبیلی بدون داشتن استادكار و تنها با تكیه و اعتماد بر كلمه «من می‌توانم» راهش را پیش گرفت. قلم و چكش را  به مدت 5 سال در كارگاه خانگی به دست گرفت تا اینكه آثارش در بازار توجه مسؤولان را جلب و همین آثار منجر به تغییر مسیر زندگیش شد.
مسیری كه كارگاه كوچك خانگی این هنرمند را تبدیل به كلاس‌های آموزشی و بعد از آن كارگاه تخصصی و ایجاد اشتغال برای بانوان استانمان كرد، به‌طوری كه حال بیش از 500 كارگاه خانگی قلم‌زنی در اردبیل فعال و حدود 40 نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در كارگاه تخصصی قلم‌زنی خانم قنبرزاده و همسرشان احمد عطایی مشغول به كار هستند.
گوینده برنامه «ایران دخت» رادیو فرهنگ، در این برنامه با «مهسا قنبرزاده» بانوی هنرمند قلم زنی كشورمان گفت و گو می كند.

در « ایراندخت» علاوه بر معرفی بانوان موفق، بخشی از زندگی فردی و اجتماعی و چگونگی فعالیت آنان در نقش‎های مختلف نیز بررسی می‎شود.
علاقه‎مندان برای آشنایی با بانوان فعال و اثرگذار ایرانی می‎توانند ساعت 18:30 به مدت 30 دقیقه برنامه «ایران دخت» را به تهیه‌كنندگی مریم قاسمی روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوند.

دسترسی سریع
ایران دخت