ایران دخت یك شنبه هر هفته از ساعت 16:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

ايران دخت

گپی با بانوی راوی دفاع مقدس در «ایراندخت» رادیو فرهنگ

رادیو فرهنگ در برنامه « ایراندخت» یكشنبه 3 بهمن ماه میزبان «آذر خزاعی» بانوی نویسنده دفاع مقدس است.

1400/11/03
|
07:46

شاید به نظر برسد كه جنگ یك موضوع مردانه است و بوی باروت و صدای خمپاره می دهد، در حالی كه در كنار تك تك سربازان یك مادر چشم به راه و یك همسر و یا دختر در انتظار پدر و یا همسر خود است، در سالروز میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن و تكریم مقام مادر ، مریم قاسمی تهیه‌‎كننده و گوینده برنامه «ایران دخت» رادیو فرهنگ، در این برنامه با «آذر خزاعی » بانوی نویسنده كشورمان گفت و گو می كند.
بانوی نویسنده ای كه راوی جنگ و حماسه است، كتاب وی با عنوان «تا پلاك 140» خاطرات اهالی قلم از دوران «دفاع مقدس» در 543 صفحه‌ای است كه نتیجه سه سال كوشش گردآورنده (آذر خزاعی سرچشمه) برای جمع‌آوری خاطره 140 نفر از هنرمندان و نویسندگان زیسته در جنگ بوده و با هدف نشان دادن جریان زندگی مردم ایران در دوران دفاع مقدس از لابه‌لای روایت‌های غیر داستانی و دل‌نوشته‌ها و یادداشت‌های آنان تنظیم شده است. راویان این مجموعه هر كدام از زاویه دید خود حوادثی كه در آن حضور داشتند و آن را با پوست و گوشت خود لمس كرده‌اند روایت می‌كنند.
در « ایراندخت» علاوه بر معرفی بانوان موفق، بخشی از زندگی فردی و اجتماعی و چگونگی فعالیت آنان در نقش‎های مختلف نیز بررسی می‎شود.
علاقه‎مندان برای آشنایی با بانوان فعال و اثرگذار ایرانی می‎توانند ساعت 18:30 به مدت 30 دقیقه برنامه «ایران دخت» را به تهیه‌كنندگی مریم قاسمی روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوند.

دسترسی سریع
ایران دخت