ایران دخت یك شنبه هر هفته از ساعت 16:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

ايران دخت

بانوی پیشكسوت سوزن دوزی مهمان «ایراندخت» رادیو فرهنگ / گپی با دایره‌المعارف سوزن‌دوزی ایران

برنامه « ایراندخت» یكشنبه 7 آبان ماه « میزبان نرجس خاتون فیروزی ، پژوهشگر و استاد و پیشكسوت سوزن دوزی و مجموعه دار سوزن دوزی است.

1402/08/07
|
08:04

در برنامه «ایراندخت» امروز یكی از بانوان موفق كشورمان از فعالیت های خود می گوید و «مریم قاسمی » تهیه كننده و گوینده این برنامه با نرجس خاتون فیروزی ، پژوهشگر و استاد و پیشكسوت سوزن دوزی و مجموعه دار سوزن دوزی گفتگو می شود.
نرجس‌خاتون فیروزی از چهره‌های پیشكسوت عرصه دوخت‌های سنتی در ایران متولد 1334 در شهرستان فسا استان فارس است. اواز 50 سال پیش شروع به كسب مهارت در زمینه طراحی و دوخت‌های سنتی كرده، تحقیق و پژوهش را نیز در دستور كار قرار داده و امروز دارای دیواری از 200 تابلو است كه هر كدام یكی از سوزن‌دوزی‌های ایرانی را نشان می‌دهد و در میان دوستان و شاگردان به دیوار دایره‌المعارف سوزن‌دوزی ایران معروف است.
در این برنامه علاوه بر معرفی بانوان موفق بخش از زندگی فردی و اجتماعی و چگونگی فعالیت در نقش های مختلف مورد توجه قرار می گیرد.
علاقه مندان برای آشنایی با بانوان فعال و اثرگذار ایرانی می توانند این برنامه را ساعت 20:30 به مدت 30 دقیقه برنامه «ایراندخت» را به تهیه كنندگی مریم قاسمی روی موج اف ام ردیف106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوند

دسترسی سریع
ایران دخت