آیش دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هرهفته از ساعت 15:15 به مدت 15 دقیقه

رادیو فرهنگ

آيش

معرفی فعالیت‌های پرورش ماهی اطراف شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان در رادیو فرهنگ

شنوندگان رادیو فرهنگ شنبه 30بهمن ماه همراه با امواج رادیو در برنامه مستند گزارشی « آیش»، از فعالیتهای پرورش ماهی اطراف شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان را می شنوند .

1400/11/30
|
09:48

مستند گزارشی «آیش» با موضوع معرفی روستاهای سراسر كشور و سبك‌زندگی روستایی به همت گروه تولید و تامین از رادیو فرهنگ پخش می شود ‌.
مستند «آیش» به سبك زندگی مردم و جاذبه های روستاهای ایران می پردازد در برنامه امروز شنوندگان رادیو فرهنگ را با سبك زندگی مردم و جاذبه ها و فعالیتهای پرورش ماهی اطراف شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان آشنا می كند.
ایرانشهر قطب پرورش ماهی گرمابی در سیستان و بلوچستان است.
با توجه به شرایط جغرافیایی و منابع آبی متنوع از قبیل رودخانه‌ها، چاه‌های عمیق و نیمه عمیق، چشمه و قنات در ایرانشهر باعث شده استخرهای دو منظوره در كنار اراضی كشاورزی این شهرستان ساخته شود.
سالانه افزون‌بر 6٠ تن ماهی گرمابی از استخرهای ایرانشهر برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود.
پرورش ماهی در این شهرستان با ساخت استخرهای دومنظوره رو به افزایش است و می‌توان از آبهای كشاورزی كه در استخرها ذخیره می‌شود همزمان پرورش ماهی را انجام داد كه علاوه بر درآمدزایی باعث حاصلخیزی آب كشاورزی نیز می‌شود.
گفتنی است؛ ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در 337 كیلومتری زاهدان مركز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلك واقع شده است.
این برنامه را ساعت 19:45 به تهیه كنندگی فریده گودرزی روی موج 106مگاهرتز رادیو فرهنگ بشنوید.

دسترسی سریع
آیش