رویای کاغذی شنبه-یكشنبه -سه شنبه و چهارشنبه هر هفته از ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه

رادیو فرهنگ

روياي كاغذي

دستگاه گوارش در رادیو فرهنگ با رویای کاغذی خواندنی شد

برنامه «رویای کاغذی»امشب به معرفی و خوانش بخش‌هایی از کتاب« دستگاه گوارش » نوشته « آیین نوروزی» اختصاص دارد.

1399/06/12
|
07:33

به گزارش روابط عمومی رادیو فرهنگ؛ در رویای کاغذی چهارشنبه 12 شهریورماه بخش های از کتاب « دستگاه گوارش » اثر « آیین نوروزی » خوانده می شود و «راضیه گردکاهد» که خوانش این کتاب را برعهده دارد شنوندگان را با این اثر آشنا می‌کند.
رمان کوتاه دستگاه گوارش داستان سفر پدر و پسری عجیب به آلمان است ؛آیین نوروزی که پیش از این به خاطر داستان‌های کوتاهش جوایزی معتبر از آن خود کرده در اولین کار بلندش طنز و جهان غافلگیرکننده‌اش را درهم تنیده تا داستان این پدر و پسر را بسازد. رمان درباره‌ی پسر جوانی است که ماشینش در یک تصادف مشهور در یکی از اتوبان‌های تهران له شده. از قضا او باید همراه با پدرش برای انجام عملی عجیب روی تن پدر به آلمان برود. عملی روی روده کوچک که نقطه کلیدی طنزآلود داستان است. ایین نوروزی در دستگاه گوارش راوی توانمند لحظه‌هایی است که در عین ساده بودن پیچیدگی‌های مضطرب‌کننده‌ی حیات را آشکار می‌کنند. تحمل دیگری شاید یا گریز از دیگری. رمانی که شاید در ستایش تنهایی باشد و به بودن در شرایطی که انگار بیشتر راه‌ها به ذهن ختم می‌شوند. ذهنی که تناقض‌های جهان‌های اطراف او را بیشتر در خود فرو می‌برند.
برنامه «رویای کاغذی» با اجرای راضیه گردکاهد، تهیه‌کنندگی الهه بیات و نویسندگی مریم بیانی ساعت 21:45 از رادیو فرهنگ شنیده می‌شود.

دسترسی سریع
رویای کاغذی