رویای کاغذی شنبه-یكشنبه -سه شنبه و چهارشنبه هر هفته از ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه

رادیو فرهنگ

روياي كاغذي

خوانش بخش هایی از کتاب «ذبیح» در رویای کاغذی رادیو فرهنگ

برنامه «رویای کاغذی» امشب به معرفی و خوانش بخش هایی از کتاب«ذبیح» نوشته «احمد بیگدلی» اختصاص دارد.

1399/05/29
|
12:15

در رویای کاغذی چهار شنبه 29 مردادماه، بخش هایی از کتاب «ذبیح» اثر «احمد بیگدلی» خوانده می شود و «راضیه گردکاهد» که خوانش این کتاب را برعهده دارد، شنوندگان را با این اثر آشنا می‌کند.
احمد بیگدلی به سال 1324 در اهواز به دنیا آمد و در یکی از روزهای شهریور سال 1393 در شصت و نه سالگی از جهان رفت. بیگدلی زندگی سخت و پر فراز و نشیبی داشت و برای همین کمی دیر توانست خود را در ادبیات ایران مطرح کند؛ آن هم با رمان اندکی سایه که برای آن جایزه‌ی کتاب سال را هم به دست آورد. ذبیح تنها رمان منتشر نشده‌ی اوست که برای نوشتنش بسیار تلاش کرد تا اثری متفاوت به خواننده‌ی خود تحویل دهد. رمانی به غایت تکنیکی درباره‌ی دو دوست؛ موضوعی تکرار شونده و همیشگی در جهان بیگدلی. دوستی که راوی روزگار دوستی دیگر می‌شود؛ سال‌های فراوانی از جنگ تا سال‌های اصطلاحات. از روزگاران قدیم تا همین زمان معاصر. رمان قصه‌ی «دیگری» است، دیگری‌ای که ذبیح نام دارد و قرار است با جهانش مخاطب را دچار بازخوانی یک تاریخ متلاطم کند. بیگدلی در این رمان از تکنیک‌های مختلفی استفاده کرده تا قهرمان‌هایش فضاها و اتفاق‌های غافلگیرکننده‌ای را تجربه کنند، همراه شاعرانگی‌ای که همیشه در زبان این نویسنده حضور داشته است. ذبیح قصه‌ی یک نسل رنج خورده است.
برنامه «رویای کاغذی» با اجرای راضیه گردکاهد، تهیه‌کنندگی الهه بیات و نویسندگی مریم بیانی ساعت 21:45 از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز شنیده می‌شود.

دسترسی سریع
رویای کاغذی