رویای کاغذی شنبه-یكشنبه -سه شنبه و چهارشنبه هر هفته از ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه

رادیو فرهنگ

روياي كاغذي

کتاب نقطه و نوزده داستان دیگر در رادیو فرهنگ با رویای کاغذی شنیدنی شد

برنامه «رویای کاغذی» امشب به معرفی و خوانش بخش‌هایی از کتاب« نقطه و نوزده داستان دیگر » نوشته « علیرضا روشن» اختصاص دارد.

1399/05/22
|
11:15

در برنامه «رویای کاغذی »چهارشنبه 22 مردادماه بخش های از کتاب «نقطه و نوزده داستان دیگر » خوانده می شود و «راضیه گردکاهد» که خوانش این کتاب را برعهده دارد، شنوندگان را با این اثر آشنا می‌کند.
این کتاب مجموعه داستانهای کوتاهی از علیرضا روشن(1356) نویسنده معاصر ایرانی است، داستانک‌های این مجموعه همه در فضایی وهم‌آلود و خیالی می‌گذرد و در آن‌ها بیش از اینکه از حادثه یا رویدادی فراز وُ فروددار خبری باشد، فکر و اندیشه پررنگ است. شخصیت اصلی تمام روایت‌ها، آقای برهانی، که به‌گونه‌ای نمادین نام‌گذاری شده، با ذهنی پرآشوب دائماً سرگرم اندیشه‌گری و دلیل‌جویی است، وقایع بیشترِ داستانک‌ها ناواقعی و باورناپذیر است و حال‌ و هوای بیشترشان به حال‌ و هوای آثار سوررئالیستی پهلو می‌زند. بااین‌حال، در آن‌ها رنگی از واقعیت نمایان است و پاره‌ای از دغدغه‌ها و دل‌خواسته‌های بشرِ امروزی را می‌توان جُست.
برنامه «رویای کاغذی» با اجرای راضیه گردکاهد، تهیه‌کنندگی الهه بیات و نویسندگی مریم بیانی ساعت 21:45 از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز شنیده می‌شود.

دسترسی سریع
رویای کاغذی